13. 6. 2024 časopis Kam po maturitě

– v červnu můžete ještě podat přihlášku např. na VŠTE ČB a OPF SLU. V červenci zatím termíny dodatečných přihlášek vypsalo 18 fakult, v srpnu 25 a v září 3 školy. Je pravděpodobné, že  další termíny se ještě objeví. Přehled najdete zde, aktualizaci najdete také v kalendáři termínů.

Školy již také zveřejňují termíny dnů otevřených dveří na podzim a v zimě. Z velkých univerzit jmenujme Open Day MU (19. 10.), Na Karlovku (9. 11.) a UPOL (29. 11.). Všechny termíny jsou zde a v kalendáři termínů.

Studenti na našem webu aktuálně nejvíce hledají následující informace:

Jsou vypsané kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky 2025, které zahajují na podzim 2024. Studenti se mohou hlásit zde.

 

3. 6. 2024 Juniorská univerzita 

Jarní JUK konající se v rámci Juniorské univerzity Karlovy. Ideou tohoto programu, který se poprvé uskutečnil na jaře 2018, je jistá návaznost na původní přednáškový koncept Juniorské univerzity konající se vždy v zimním semestru, avšak tentokrát navštívíme přímo budovy a prostory fakult Univerzity Karlovy či jejich přidružená pracoviště. Tím program neztratí svůj vzdělávací aspekt, ale doplní celý koncept praktickou částí výuky ve formě návštěvy laboratoří, knihoven nebo dalších zajímavých prostor, které jednotlivé fakulty nabízí.

Program se uskuteční v týdnu od 10. do 13. června 2024. Se studenty tentokrát navštívíme hned 5 fakult UK. Těšit se mohou na 2. lékařskou fakultu, kde zažijí, jaké to je být medikem. Připravena je fascinující přednáška na téma klinická anatomie 21. století, která jim otevře dveře do světa moderní medicíny! Zavítáme také na Husitskou teologickou fakultu, abychom zjistili, čím platil Mistr Jan Hus. Poznáme a navíc si i vyrobíme mince ze hry Kingdome Come! Na Fakultě tělesné výchovy a sportu se dozvíme, jaký je účel a důležitost testů v problematice sportovní diagnostiky. Blíže se podíváme na přehled použitelných metod ve sportovní praxi a vybrané si dokonce budou moci studenti sami vyzkoušet! Na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové se mimo jiné seznámíme s nejběžnějšími léčivými rostlinami a léčivy přírodního původu a studenti se naučí připravit si čajovou směs na nachlazení, hojivý měsíčkový balzám na rty nebo jitrocelový sirup na kašel! A co má společného film Bod obnovy s Fakultou humanitních studií a motivem přátelství na život a na smrt? To vše a mnohem více je připraveno v rámci našeho programu. Podrobnosti naleznete v přiloženém programu a rovněž na webových stránkách programu.

Registrace na jednotlivé dny je spuštěna, z důvodu zachování interaktivity je kapacita omezena. Účast v programu je zdarma!

Jarní JUK_program

7. 5. 2024 nové číslo časopisu Kam po maturitě

 • v květnu můžete podat přihlášku na VŠPJ, 3 fakulty UPCE, NF VŠE a další školy a fakulty – celý přehled aktualizujeme v našem článku a kalendáři zde.
 • mnoho vysokých škol ruší přijímací zkoušky, případně přijímají uchazeče bez zkoušek ve druhém kole. Aktualizovaný přehled najdete zde.
 • informace k probíhajícím maturitním zkouškám najdete v souhrnném článku a v e-booku zdarma, status studenta komplexně rozebíráme v tomto článku (přehled se objevil také v dubnovém čísle časopisu). Vzorové i ostré testy CERMAT k maturitní zkoušce můžete stáhnout i na našich stránkách.
 • jsou vypsány přípravné kurzy od podzimu 2024 v online i prezenční podobě. Úplný přehled je k dispozici zde.

 

Nabídka zaměstnání pro praktické sestry – zaměstnání u praktického lékaře v ambulanci MOJE AMBULANCE

 • zařízení lze najít po celé republice
 • kontaktní adresa a údaje

MOJE AMBULANCE a.s.

Vítkovická 3077/16
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

katerina.michalska@mojeambulance.cz
www.mojeambulance.cz

4. 4. 2024 nové číslo časopisu Kam po maturitě
časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na https://www.kampomaturite.cz/casopis/.

Z obsahu:

 • Speciál: Přírodovědné, ekologické a zemědělské obory. Přijímací řízení 2024, rozhovory s děkany příslušných fakult, test Chemie NSZ SCIO
 • Status studenta po maturitě
 • Příprava na maturitu na poslední chvíli
 • Kam po maturitě – do práce
 • Dny otevřených dveří VŠ do prázdnin
 • Prezentace vysokých škol, vyšších odborných a jazykových škol.

Do konce dubna můžete podat přihlášku na více než 30 fakult veřejných a státních vysokých škol. Kalendář termínů najdete zde.

V dubnu konají akce pro uchazeče FVHE VU (17. 4., online) a 2. LF UK (20. 4., videochat se studenty). Přehled všech dnů otevřených dveří a dalších akcí zde.

 

26.3.2024  Nabídka zaměstnání

ve Fakultní nemocnici Bulovka Praha spolu se stipendijním programem.

Jako jediné pracoviště v České republice disponujeme zařízením pro izolaci a léčbu pacientů s vysoce nebezpečnou 

nákazou či podezřením na ni. V této souvislosti máte u nás možnost podívat se na ošetřovací jednotku, určenou pro tyto pacienty,

konkrétně bio boxy.

Pokud budete mít zájem, kontaktujte nás na e-mail. adrese ivana.aubrechtova@bulovka.cz.

FNB_sestry

FNB_stipendijní

FNB_benefity

21.3.2024

 • DOD na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU), v pátek 22. 3. 2024

ČZU je druhou největší univerzitou v Praze s unikátním kampusem a různorodě zaměřenou nabídkou studijních programů. Podle průzkumů mají naši absolventi až 98 % uplatnitelnost na trhu práce.

CZU_DOD 032024_plakat A4[26]

 • Nový studijní program v akreditovaném čtyřletém bakalářském studijním programu Cizí jazyky pro firemní praxi, který nově nabízí Filozofická fakulta Ostravské univerzity – uchazeči se mohou hlásit až do 30. dubna 2024.

  Komu je program Cizí jazyky pro firemní praxi určen

  • Program cílí na ty uchazeče, kteří jsou nadaní na jazyky, ale neplánují akademickou dráhu.
  • Hledají opravdu prakticky zaměřený studijní program, v němž získají první praxi i profesní kontakty. Zároveň by se chtěli co nejdříve uplatnit na trhu práce.
  • Nemají ještě jasnou představu o tom, co by v budoucnu chtěli dělat, protože jsou příliš všestranně zaměřeni a baví je různorodé předměty z oblasti společenských a humanitních věd.
  • Láká je byznys a soukromá sféra, kde využijí jazykové znalosti a přenositelné pracovní kompetence (tzv. soft skills).

  Studijní program Cizí jazyky pro firemní praxi v kostce

  Cílem tohoto studijního programu je připravit studující na dynamicky měnící se trh práce, aby dokázali flexibilně reagovat na nejrůznější požadavky zaměstnavatelů. Hlavní výhodou tohoto studijního programu je jeho silné profesní zaměření s povinnou praxí, kterou musí student během studia absolvovat ve vybrané firmě (volí si sám nebo z nabídky fakulty). Studium se neuzavírá bakalářskou prací, jak je zvykem, ale projektem vycházejícím z nabytých zkušeností během praxe, na jehož základě pak bude hodnocen zkušební komisí.

  Studenti získají vynikající znalost jednoho cizího jazyka na úrovni C1 (francouzštiny, němčiny, polštiny, ruštiny nebo španělštiny), který si zvolí v prvním ročníku studia jako svůj hlavní jazyk, a velmi pokročilou znalost obchodní angličtiny. Vedle předmětů zaměřených na výuku cizích jazyků (angličtiny a hlavního cizího jazyka) se studující seznámí také například se základy ekonomie, personalistiky, práva, marketingu, cestovního ruchu, organizace a řízení firmy a firemní kultury.

  Přijímací řízení

  Uchazeč je přijímán na základě výsledků písemného testu z anglického jazyka. Přihlášku si uchazeč podává elektronicky na stránkách univerzity www.osu.cz, a to v prodlouženém termínu až do 30. dubna 2024.

  jazykypropraxi2

 • Bezplatná online přednáška s názvem Přijímačky na medicínu: nejčastější chyby a jak se jim vyhnout, která se bude konat v neděli 24. 3. 2024 od 18 hodin. V přednášce si budete povídat o přijímacích zkouškách na jednotlivé lékařské fakulty a o tom, jaké jsou nejčastější chyby u přípravy na přijímací řízení a v jeho průběhu a jak se jim co nejlépe vyhnout, řeč bude také o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se mohou již během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.Přednáška je vhodná pro studenty posledních a předposledních ročníků gymnázií a středních škol. Přednášku povede MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Můžete se na online přednášku registrovat ZDE až do ukončení registrací (23. 3. 2024). Registrovaným studentům přijdou pokyny k přihlášení obratem automaticky po registraci.MEDIKTOP každoročně otevírá stipendijní program na celoroční přípravné kurzy. Přihlášky je možné zasílat již nyní, více informací zde.V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na e-mailu info@mediktop.cz.

7.3.2024 Časopis Kam po maturitě  časopisu KamPoMaturitě.CZ

 • v březnu uzavírá příjem přihlášek 86 fakult veřejných vysokých škol. Kalendář termínů najdete zde.
 • březnové dny otevřených dveří konají všechny fakulty ČZU (22. 3.), FS a MÚVS ČVUT, FPF SLU, prohlídky kampusu pořádá VŠB-TUO (14. 3.). Přehled všech akcí a aktuální dat zde.

Nové a aktualizované články:

 

SZŠ a VOŠZ Nymburk – nabídka vzdělávání

VOŠ určená  zájemcům  o  zdravotnické  obory. Jedná se o obor Diplomovaná  dentální  hygienistka, Diplomovaný  zubní  technik, Diplomovaná  všeobecná  sestra.

DDH VOŠ

DVS – denní forma

DZT VOŠ

 

20. 2. 2024 Nabídka volných pracovních míst – praktická sestra – Oblastní nemocnice Příbram, a. s.

– krátké video o Oblastní nemocnici Příbram, a.s.: Oblastní nemocnice Příbram – promo klip (youtube.com).

Dopis pro nelékařské pracovníky

ONP_Letak_A5_3D_sestry_sanitari

 

19. 2. 2024 Speciální setkání – Ostravská univerzita

 • pozvání na speciální formát našich setkání v online prostředí, tedy na instagramové Live Q&A Ostravské univerzity, které se budou konat od 27. do 29. února.Každý večer naši studenti představí dvě fakulty Ostravské univerzity, a to v tomto pořadí:Přírodovědecká fakulta: 27. 2. / 17:00-18:00
  Lékařská fakulta: 27. 2. / 18:30-19:30
  Filozofická fakulta: 28. 2. / 17:00-18:00
  Fakulta sociálních studií: 28. 2. / 18:30-19:30
  Fakulta umění: 29. 2. / 17:00-18:00
  Pedagogická fakulta: 29. 2. / 18:30-19:30Live Q&A OU, to jsou otázky a odpovědi probíhající naživo prostřednictvím živého vysílání na Instagramu @ostravska_uni. Studenti budou moci svým budoucím spolužákům položit otázky spojené se studiem, přijímacím řízením, možnostmi vycestování do zahraničí nebo třeba ostravským studentským životem.Své přihlášky ke studiu na téměř 200 studijních programů a další nepřeberné množství specializací na Ostravské univerzitě mohou Vaši studenti podávat elektronickou formou do 15. března.Veškeré podrobnosti o akci, stejně jako informace o nabízených programech a studiu na Ostravské univerzitě, studenti naleznou na webu www.studujOstravskou.cz.OU-Live-QandA

7. 2. 2024

Časopis Kam po maturitě

 • do 29. 2. 2024 mohou studenti podávat přihlášky na 25 fakult veřejných a státních vysokých škol. Konkrétní termíny pro rok 2024 najdete v kalendáři akcí.
 • adresář VysokeSkoly.com dostal novou podobu i funkce, zájemci o studium na VŠ zde najdou přesnější vyhledávání podle zaměření oborů, podrobné mapy umístění fakult, fotografie jejich budov pro snadnější orientaci, sociální sítě a mnoho dalšího.
 • v únoru se konají dny otevřených dveří 43 fakult a škol, mimo jiné na VŠPJ (1. a 3. 2.), všech fakultách UJEP (8. 2.), LFHK UK (8. 2.), FIT ČVUT (9. 2.), PA ČR (17. 2.), PRF UK (16. – 17. 2.) nebo VŠTE ČB (28. 2.). Celkový přehled i chronologicky řazené akce VŠ najdete zde.
 • aktualizované jsou e-booky pro nejžádanější obory (právo, psychologie, lékařské fakulty a zdravotnické obory, ekonomie a další) pro rok 2024. E-booky jsou ke stažení zdarma, obsahují přehled škol, kde se obory otevírají, informace o přijímacím řízení v roce 2024 (obsah, termíny), vzorové testy a informace k odvolání v případě nepřijetí.
 • další zajímavé články:Jak se připravit na přijímačky
  Lednové číslo časopisu s mapou vysokých škol
  Šance u přijímaček na VŠ
  Které veřejné VŠ přijímají bez zkoušek
 • jsou vypsané nové celoroční přípravné kurzy pro maturanty od podzimu 2024. Více informací a přihlášky najdou zde.

 

Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze – studijní obor: Hospodářská a kulturní studia (viz příloha).

 – nabízí nový studijní obor

Nabídka studijního programu Hospodářská a kulturní studia

 

26. 1. 2024

 • Rychlokurz MEDIKTOP

Tento kurz zahrnuje veškerá výuková videa z celoročního přípravného kurzu, trenažér více než 6000 modelových otázek, diskuzní fórum pro konzultaci s našimi lektory a motivátor, který dodá inspiraci, když se nechce učit Více informací o rychlokurzu najdete zde.

S ohledem na dlouhodobou spolupráci, které si velmi vážíme, posíláme Vašim studentům slevu 1 000 Kč na tento Rychlokurz. Slevu je možné uplatnit až do 15. 2. 2024 zadáním slevového kódu RYCHLENALF24 v košíku při dokončení objednávky Rychlokurzu.

Studenti, kteří již chodí na některé z přípravných kurzů a chtějí se dostat na 2.LF nebo 3.LF UK v Praze, mohou využít speciální balíček Přípravy na pohovory. Více informací zde.

 

 • Den otevřených dveří Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který se bude konat v pátek 2. února od 9.00 do 15.00 hod., v budově FD – Horská 3, Praha 2.

Připravený  je bohatý program, který začne v 9.00 hodin prezentacemi o možnostech studia na Fakultě dopravní. Dále budou následovat komentované prohlídky po budově, ukázky zajímavých pracovišť a laboratoří, Info pointy, chill out zóna – povídání se stávajícím studenty a mnoho dalšího.

DOD 2024-02 letak SS

16. 1. 2024 

 1. Den otevřených dveří na Ostravské univerzitě Den otevřených dveří Ostravské univerzity se bude konat v pátek 26. ledna 2024, a to od 9. do 17. hodiny. Zájemci o studium si budou moci prohlédnout zázemí všech fakult, učebny, jejich vybavení a se svými budoucími spolužáky a vyučujícími probrat všechny své otázky spojené se studiem, přijímacím řízením nebo možnostmi vycestování do zahraničí v průběhu studia.K dispozici budou také konzultace s Poradenským a kariérním centrem pro nerozhodnuté uchazeče nebo Centrum Pyramida, které nabízí podporu studentům se specifickými potřebami.Aktuální informace o Dni otevřených dveří a programu na jednotlivých fakultách jsou dostupné na stránkách www.osu.cz/dny-otevrenych-dveri, podrobnější informace o studijních oblastech či přijímacím řízení pak na studujOstravskou.cz.

 

2. Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě UK, který se koná 30. ledna od 9:30 na adrese Magdalény Rettigové 4 v Praze.

Budeme rádi za nasdílení Facebookové události na sociálních sítích vaší školy. V příloze zároveň posíláme grafiku, kterou lze při propagaci využít.

Zájemci o studium mohou pro dodatečné informace využít web studuj.pedf.cuni.cz, kde naleznou více informací o možnostech studia na naší fakultě i harmonogram celého Dne otevřených dveří.


3. Přijímačky nanečisto – Scio

v únoru a květnu budeme organizovat online testování pro uchazeče o vysoké školy zdarma.

Během něho si budou moct letošní i budoucí zájemci o VŠ vyzkoušet test Obecných studijních předpokladů a test Anglického jazyka. Oba testy využívají v rámci Národních srovnávacích zkoušek v přijímacím řízení desítky vysokých škol. Výsledky zpřístupníme samotným žákům, v souhrnné podobě pak i vaší škole.

>> Registrovat se můžete do 9. února 2024 <<

Pro více informací napište na skoly@scio.cz nebo volejte na 234 705 055.

 

4. 1. 2024 

 1. Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem FZS UJEP_DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2024
 2. GAUDEAMUS – Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání 

19. 12. 2023 Dny otevřených dveří na lékařských fakultách

V roce 2024 lékařské fakulty pořádají Dny otevřených dveří zejména prezenční formou, doporučujeme studentům účast, aby si udělali lepší obrázek o jednotlivých fakultách. Informace najdou vždy u odkazů níže.

 • + dárek v podobě slevového kódu pro studenty. Jedná se o slevu 500 Kč na náš online trenažér modelových otázek, který obsahuje více než 6000 otázek z biologie, fyziky a chemie a značně studentům usnadňuje přípravu na přijímací řízení. Po vložení slevového kódu VANOCE23 do košíku mohou Vaši studenti využít trenažér na 3 měsíce za zvýhodněnou cenu 499 Kč. Slevový kód platí do 31. 12. 2023. Trenažér je možné objednat zde.
 1. lékařská fakulta UK Praha  6. 1. 2024 (do 14 hodin): ZDE
 2. lékařská fakulta UK Praha 13. 1. 2024: ZDE
 3. lékařská fakulta UK Praha  6. 1 2024 (od 14 hodin): ZDE

LF UK Plzeň 31. 1. 2024 ZDE

LF MU Brno 20. a 24. 1. 2024 ZDE

LF UP Olomouc 27. 1. 2024 ZDE

LF Ostrava 26. 1. 2024 ZDE

 

15. 12. 2023 Den otevřených dveří na 3. lékařské fakultě UK

kdy:  5.1.2024

Možnosti studia:

Magisterské – všeobecné lékařství

Navazující magisterské – intenzivní péče

Bakalářské – fyzioterapie, dentální hygiena, nutriční terapie, všeobecné ošetřovatelství

Hlavní program bude zahájen ve 13:00 pro uchazeče v anglickém jazyce

a ve 14:00 pro uchazeče v českém jazyce. V rámci hlavního programu se dozvíte potřebné informace ohledně studia a přijímacích zkoušek. Během celé akce můžete navštívit bohatý doprovodný program, který se bude konat stejně jako hlavní program v budově fakulty od 14:00 do 18:00. Dále je pro uchazeče připravena  možnost nahlédnout formou exkurze na vybrané kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Veškeré informace najdete na naší facebookové události (https://fb.me/e/5U6278VRi). Pro případné dotazy jsme také k dispozici na elektronické adrese prijimacky@lf3.cuni.cz nebo dod@trimed.cz.

 

7. 12. 2023 Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě UK

kdy: 13. prosince od 9:30

kde: na adrese Magdalény Rettigové 4 v Praze

další informace o možnostech studia + harmonogram DOD: na webu studuj.pedf.cuni.cz

28. 11. 2023

 • Nabídka sponzorského daru – Edufix.cz
 • poukázka na přípravné online kurzy k maturitě, které lze použít jako cenu do tomboly na maturitní ples
 • poukázky lze použít v neomezeném počtu

3xdarkovy-poukaz-maturita-final

 

 • Letní angličtina – Descartes, descart@descart.cz

OBJEDNEJTE LETNÍ TÁBOR JIŽ NYNÍ A ZÍSKEJTE VÝJIMEČNOU SLEVU 20 % PŘI OBJEDNÁNÍ DO 3. 12. 2023 !

15. 11. 2023

INFORMAČNÍ DEN UK – NA KARLOVKU

 • v sobotu 25. listopadu 2023 informační den UK pod názvem Na Karlovku. Koná se od 9.00 do 16.00 hodin na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, nám. Curieových 7, Praha 1.

Pozvánka ke stažení (PDF, 177 kB)

Cílem akce je představit studijní programy, které Univerzita Karlova pro nový akademický rok 2024/2025 otevírá, a pomocí doprovodného interaktivního programu přiblížit, co zajímavého studium na Univerzitě Karlově nabízí.

Aktuality k připravované akci můžete sledovat na stránce události na Facebooku či webu nakarlovku.cz, kde je mimo jiné i přehledný vyhledávač studijních programů UK. Na univerzitním YouTube kanále pak najdete i videopozvánku

Akce Na Karlovku je zcela bezbariérová. Pokud máte zájem o vyhrazené parkovací místo pro držitele ZTP karty, kontaktuje prosím Simonu Kostelanskou na simona.kostelanska@ruk.cuni.cz do 21. 11. 2023.

 

MOŽNOSTI STUDIA PRO EKONOMICKY ZNEVÝHODNĚNÉ STUDENTY – UK PRAHA

 • možnost podat jednu přihlášku na Univerzitu Karlovu zdarma pro ekonomicky znevýhodněné studující 

           Jedna přihláška na UK zdarma 

 Uchazeči/ky, kteří jsou ve finanční tísni, si mohou podat jednu přihlášku ke studiu na Univerzitě Karlově bez povinnosti uhradit administrativní poplatek (obvykle 880 Kč za elektronickou přihlášku, 930 Kč za listinnou formu přihlášky). Uchazeč pro přihlášku zdarma dokládá, že má nárok na přídavek na dítě. Více informací k přihlášce zdarma můžete nalézt zde a zde. Přihlášku je však nutné podat již do 31. 12. 2023 kvůli nutnému administrativnímu zpracování a vyhodnocení nároku uchazeče.  

 

Slevy SCIO 

V případě, že k přijímacímu řízení potřebují mít uchazeči/ky absolvovanou zkoušku od firmy SCIO, je možné čerpat slevu přímo od této firmy (opět, pro studující, kteří pobírají přídavek na dítě). Pokud se student hlásí na UK na Fakultu sociálních věd či Právnickou fakultu, obě nabízejí slevový kupón na testy SCIO. 

 

Podpora studentů na UK 

Přijatí studenti s ekonomickými obtížemi mohou využívat sociální stipendium, zvýšené ubytovací stipendium, podporu formou zapojení do programu mentoring či zapůjčení notebooku, tabletu či diktafonu. Více informací lze nalézt na webu centrumcarolina.cz. 

 

Podrobné informace k přijímacímu řízení na UK můžete nalézt na webu www.nakarlovku.cz.  

 

V případě zájmu o další informace se obraťte na Mgr. Zuzanu Hlucháňovou-Horkou (zuzana.hluchanova-horka@ruk.cuni.cz) nebo na Mgr. Šárku Vohlídalovou (sarka.vohlidalova@ruk.cuni.cz).

cc_uk_nabidka_pro_studenty_se_socioekonomickym_znevyhodnenim_2023

 

POZVÁNKA NA POSEZENÍ SE STUDENTY + BEZPLATNÁ PŘEDNÁŠKA

 • bezplatná online přednášku s názvem Posezení se studenty medicíny: tipy pro uchazeče o studium, která se bude konat v neděli 19. 11. 2023 od 18 hodin. Budeme si povídat o přijímacích zkouškách na jednotlivé lékařské fakulty, o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými fakultami, a jak se co nejlépe připravit na přijímací zkoušky. Budeme studentům vyprávět o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se mohou již teď během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.

Přednáška je vhodná pro studenty posledních a předposledních ročníků gymnázií a středních škol. Přednášku bude moderovat MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Spolu s ní na panelu vystoupí několik studentů medicíny z různých lékařských fakult v ČR. Pozvánku na tuto přednášku najdete v příloze, studenti se mohou registrovat zde až do ukončení registrací (18. 11. 2023). Registrovaným studentům přijdou pokyny k přihlášení obratem automaticky po registraci.

Na webu MEDIKTOP je stále možné se přihlašovat na celoroční intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na medicínu, které byly zahájeny koncem října 2023. Proběhlé lekce si mohou studenti pustit ze záznamu online. Více informací najdete zde.

Pozvánka na posezení se studenty medicíny 19.11.2023

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – FAKULTA DOPRAVNÍ ČVUT PRAHA

 • den otevřených dveří Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který se bude konat v pátek 24. listopadu 2023 od 9.00 do 15.00 hod., v budově FD – Horská 3, Praha 2.

 

 

PANEVROPSKÁ UNIVERZITA

Proč PANEVROPSKÁ UNIZERZITA?

 • fungujeme již 21 let
 • zaměření na praktickou orientaci – profesní univerzita.
 • staví na osobním přístupu a propojení odborníků z praxe se špičkovými akademiky

PANEVROPSKÁ UNIVERZITA má dlouholetou tradici. Největší důraz je kladen na propojení výuky s praxí. Vyučující jsou odborníci z praxe a spolu s teorií předávají studentům i své zkušenosti. Absolventi PANEVROPSKÉ UNIVERZITY nacházejí velmi dobré uplatnění na trhu práce.  V současné době nabízí PANEVROPSKÁ UNIVERZITA zájemcům o studium možnost získat vysokoškolské vzdělání například v těchto atraktivních studijních oborech:

CESTOVNÍ RUCH A TURISMUS

 • Zkoumat a objevovat, lidská přirozenost, která tě s cestováním a turismem provede po celém světě kolem nás. Od víkendu v Amsterdamu, přes relax na Bali, po luxusní spa&wellness resorty
 • Naučíme tě rozumět podnikání v cestovním ruchu a turismu. Získáš vědomosti, jak designovat zájezdy, jak zajistit plynulý chod hotelu, jak svůj produkt prodat zákazníkovi a naučíš se, jak poutavě vyprávět v roli průvodce – jednoduše komplexní znalosti, které z tebe udělají odborníka na svém místě.

LETOVÝ PROVOZ

 • Ano, je to tak. Pokud chceš pracovat v leteckém průmyslu, kde je aktuální nedostatek pracovníků, tohle je správná cesta.
 • Studenti se naučí rozumět základům letu, konstrukci letadel a motorů i letecké navigaci a meteorologii

BEZPEČNOSTNÍ STUDIA

 • Bezpečnostní studia získávají každým dnem stále více na autoritě. Ať se jedná o narušení pořádku, rizikové vlivy, či preventivní opatření. Oblast bezpečnosti pokrývá velkou část běžného života.
 • Ty máš teď úžasnou možnost nahlédnout pod pokličku kyber-kriminality, pořádkové činnosti policie, bezpečnosti EU, trestního práva a mnohých dalších.

PODNIKÁNÍ A MANAGEMENT

 • Ať už uvažuješ o podnikání, nebo se stále hledáš, zde nastartujeme tvé podnikatelské myšlení, které využiješ v celém životě.
 • Naučíme tě rozumět ekonomice, trhu, poptávce i nabídce. Získáš vědomosti, jak vést obchodní jednání ať už u stánkaře, nebo v „korporátu“. Jak a co všechno zařídit, jak jednat s lidmi a být dobrým leaderem, manažerem i řádným hospodářem.

MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE

 • Všechno je marketing! Od vystavení pomeranče na krámku, přes podomního prodejce až po kabelku, co tě pronásleduje po celém internetu! Všude je alfou a omegou marketingová komunikace a střet nabídky s poptávkou.

PRÁVO V APLIKAČNÍ PRAXI

 • specializace Právo ve veřejné správě
 • specializace Právo v podnikání

Jak se dozvím víc?

  • Dny otevřených dveří budou probíhat v Praze ve Spálené ulici 76/14.
  • Středa 8.11.2023 od 17:00
  • Středa 29.11.2023 od 17:00
 • Rezervujte si své místo na: https://www.prosadimse.cz/den-otevrenych-dveri
 • V případě rezervace termínu na dnech otevřených dveří se zapojíte do soutěže o iPhone 12

Kolik je školné?

 • Školné je od 56 000 Kč na celý školní rok.

Jak se přihlásím ke studiu?

 • Stačí vyplnit nezávaznou přihlášku: https://is.peuni.cz/prihlaska/
 • V případě dalších dotazů se obraťte na Klientské centrum – Viktorie Kopečná:
  • Tel.: 810 888 500
  • E-mail: viktorie.kopecna@peuni.cz

 

9. 11. 2023

Den otevřených dveří ve Svatojánské koleji ve Svatém Janu pod Skalou. I

Leták DOD 2023-24-2

 

7. 11. 2023 Časopis Kam po maturitě

V nové čísle časopis najdete důležitá data akcí na VysokeSkoly.com, kde studenti najdou také informace o přijímacích zkouškách na rok 2024 pro UK a MU. V listopadu a na začátku prosince můžete navštívit dny otevřených dveří VŠTE ČB, celouniverzitní akce ČZU, TUL, UTB, VŠCHT, UK a UPOL, akce pro uchazeče pořádá také většina VŠ a fakult s uměleckým zaměřením. Všechny termíny v našem článku.

24. a 25. listopadu probíhá veletrh vzdělávání, škol a pracovních příležitostí Student a Job na Černé louce v Ostravě. Vstup je zdarma.

V říjnu zahájili přípravné kurzy k přijímačkám VŠ na příští rok, poslední možnost přihlášení je u kurzů matematiky, na začátku listopadu začínají kurzy ZSV, počátkem prosince se připravuje zahájení kurzů chemie, fyziky a biologie a semestrálního kurzu psychologie. Informace najdete zde.

 • Dny otevřených dveří na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU),

které budou probíhat 10. listopadu 2023, 19. a 20. ledna 2024 a 22. března 2024.

CZU_DOD 11-2023_A4

Dny otevřených dveří na ČZU v Praze

Poznejte Českou zemědělskou univerzitu v Praze a přijďte na Dny otevřených dveří, které se konají 10. listopadu 2023, 19. a 20. ledna 2024 a 22. března 2024 od 9 do 15 hodin v kampusu ČZU v Praze na Suchdole.

Čeká vás program jednotlivých fakult, kde poznáte studijní programy i prostory fakult a jedinečný kampus včetně informačního stánku v budově Rektorátu univerzity.

Budete mít také možnost potkat současné studenty, kteří vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy ohledně studia na České zemědělské univerzitě.

Sledujte novinky a program na FB události https://1url.cz/DuFnx nebo na webu https://dod.czu.cz

 

 • Program Dvojčata určený zájemcům o studium Všeobecného lékařstvíOd listopadu 2023 zahajuje 3. lékařská fakulta UK opět program Dvojčata určený pro zájemce o studium Všeobecného lékařství ze řad studentů posledních dvou ročníků středoškolského studia. V rámci tohoto programu se středoškoláci mohou účastnit po dobu jednoho týdne výuky v 1. ročníku studia společně se svým „dvojčetem“ – studentem/studentkou tohoto ročníku.Cílem programu „Dvojčata“ je umožnit středoškolákům reálně ochutnat styl výuky na naší fakultě spočívající primárně v integrovaném přístupu a pomoci jim při rozhodování o tom, kde medicínu začít studovat.Přihlašování na program  je elektronické na odkazu http://dvojcata.lf3.cuni.cz Nejpozději ve čtvrtek před týdnem, kam se středoškolák přihlásil se ozve naše „Dvojče“ a domluví technické detaily.Fakulta neposkytuje středoškolákům žádnou formu ubytování, stravování je možné ve fakultním bufetu.

 

 • ONLINE VELETRH VYSOKÝCH ŠKOL. Registrace a účast na online akci je zdarma pro všechny zájemce.Kdy: středa a čtvrtek 22. – 23. LISTOPADU od 9 do 16 hodinKde: veletrh.vysokeskoly.czK akci se můžete připojit z pohodlí školní počítačové učebny, z mobilního telefonu anebo z domova.Odkaz: veletrh.vysokeskoly.czProč bys neměl/a na veletrhu chybět?– velký výběr vysokých škol a univerzit na jednom místě
  – podrobné vyhledávání škol podle tvých preferencí
  – chat a video chat se zástupci škol
  – videoprezentace škol
  – zúčastnit se můžeš odkudkoliv

10. 10. 2023 Časopis Kam po maturitě

 • dny otevřených dveří v říjnu koná FAF UK (18. 10., online) nebo UMPRUM (26. 10.). Začátkem listopadu můžete navštívit FUD UJEP, FA a FAVU VUTBR (1. 11.), FI MU (2. 11.) nebo DIFA JAMU, DAMU, FSTR ČVUT a FAST VUTBR (4. 11.). Termíny pro další školy a následující měsíce najdete v našem článku.

V říjnu ještě přijímá přihlášky LF OSU na nově akreditovaný program Zubní lékařství. Poslední termín pro podání přihlášky je 14. 10.

12. – 14. 10. probíhá veletrh EDUCA EXPO 2023 v Liberci, prezentují se zde školy, firmy, připraveny jsou workshopy, kariérní poradenství a mnoho dalšího. Návštěvníci mají vstup zdarma.

Studenti momentálně nejčastěji hledají:

Tento měsíc začínají přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na lékařské fakulty, psychologii, právo a další žádané obory v Praze, Brně, Ostravě a online. Bližší informace najdete zde.

 

27.9.2023

Opakování bezplatné online přednášky s názvem Jak uspět u přijímaček na medicínu, která se bude konat ve středu 4. 10. 2023 od 18 hodin. Budou zde informace o přijímacích zkouškách na jednotlivé pražské, ale i mimopražské lékařské fakulty, o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými lékařskými fakultami, a jak se co nejlépe připravit na přijímací zkoušky. Dále se dozvíte o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se mohou již teď během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.

Přednáška je vhodná pro studenty posledních a předposledních ročníků gymnázií a středních škol. Přednášku povede MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Pozvánku na tuto přednášku najdete v příloze, můžete se mohou registrovat zde až do ukončení registrací (3. 10. 2023). Přihlášeným studentům přijdou e-mailem přístupové údaje v automatickém e-mailu ihned po zadání registrace.

Na webu MEDIKTOP je již možné se přihlašovat na celoroční intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na medicínu, které budou zahájeny v polovině října 2023. Více informací najdete zde.

Pozvánka na přednášku 4.10.2023

 

21.9.2023 – JUNIORSKÁ UNIVERZITA KARLOVA

Program Juniorská univerzita Karlova simulující studium na vysoké škole realizuje Centrum celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy, a to ve čtyřech zaměřeních – lékařském, společenskovědním, přírodovědném a humanitním zaměření, zpravidla od konce září do přibližně poloviny prosince. Program, v rámci něhož se představí všech 17 fakult Univerzity Karlovy, je určen pro studenty středních škol.

Letošní již devátý ročník je unikátní svým zahájením, které se uskuteční v rámci vědecké show FameLab na půdě Fakulty humanitních studií UK za účasti paní rektorky prof. Mileny Králíčkové a dalších představitelů univerzity.

 Další informace k programu:

Každé zaměření probíhá 5 týdnů, přičemž se souběžně v různých dnech konají dvě zaměření (říjen, začátek listopadu) a po jejich ukončení další dvě zaměření (listopad, začátek prosince). Každý týden je tak uskutečněna jedna dvouhodinová přednáška příslušné fakulty včetně jejího představení v daném zaměření. Témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů středních škol. V závěru programu obdrží úspěšný účastník prezenční formy programu (podmínkou je účast na nadpolovičním počtu přednášek v rámci daného zaměření) osvědčení o absolvování programu, a to při slavnostním zakončení spojeném s komentovanou prohlídkou historického sídla Univerzity Karlovy simulujícím reálné promoce.

Tak jako obvykle se i letošní ročník uskuteční hybridně, tj. pro určitý počet registrovaných účastníků prezenčně (kapacita je pro každé zaměření nastavena na 120 účastníků; místem konání je Univerzita Karlova, Rektorát, Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1) a neomezeně pro veřejnost v podobě on-line přednášek.

Registrace do prezenční formy všech zaměření programu je spuštěna zde: https://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-95.html

V případě zájmu o distanční formu programu v podobě on-line přednášek není registrace nutná, sledování přednášek bude možné vždy prostřednictvím odkazu, který bude umístěn na webových stránkách programu a zcela volně přístupný.

Ve spolupráci se vzdělávacím centrem Didaktikon navíc speciálně pro účastníky programu je připravena série několika workshopů tematicky zasazených do jednotlivých zaměření programu (např. na téma manipulace a jak jí odolat, interaktivní hra o životě a díle Franze Kafky, atd.). Účast na workshopech, stejně tak jako v celém programu, je podmíněna pouze registrací. Celý program je zdarma.

program-JUK

 

13. 9. 2023

 • Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání – GAUDEAMUS – nutná registrace

Kdy: od 31. 10. 2023 – 3. 11. 2023

Kde: Výstaviště Brno, pavilon V

V kolik: út – čt od 8:30 – 16:00, od 8:30 – 14:00

Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. 

 Pro registrované studenty je připraven Test studijních typů, průvodce budoucího vysokoškoláka a sleva na vstupné na veletrh. Studenti mají letos nově možnost si zakoupit základní i zlevněné vstupenky v předprodeji na www.gaudeamus.cz a ušetřit tak čas při čekání na vstup na veletrh. 

Gaudeamus B 2023 – bulletin c.2-2023

 • Přednáška pro zájemce o studium medicíny

– bezplatná online přednáška s názvem Jak uspět u přijímaček na medicínu, která se bude konat v úterý 19. 9. 2023 od 18h
– 
 náplň: informace o přijímacích zkouškách na jednotlivé pražské, ale i mimopražské lékařské fakulty, o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými lékařskými fakultami, a jak se co nejlépe připravit na přijímací zkoušky. Informace o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se již během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.

Přednášku povede MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Pozvánku na tuto přednášku najdete v příloze, studenti se mohou registrovat zde až do ukončení registrací (18. 9. 2022). Přihlášeným studentům poté přijdou e-mailem přístupové údaje v pondělí 18. 9. 2022 večer.

Na webu MEDIKTOP je již možné se přihlašovat na celoroční intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na medicínu, které budou zahájeny v polovině října 2023. Více informací najdete zde.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na e-mailu info@mediktop.cz.

6. 9. 2023 – časopis Kam po maturitě

Co v jubilejním 50. čísle najdete:

 • Základní přehled pro přijímačky na VŠ 2024
 • Speciál: Pedagogické obory + rozhovory s děkany pedagogických fakult a škol (úplné znění rozhovorů najdete zde)
 • Umělá inteligence a vzdělávání
 • Dny otevřených dveří VŠ do konce roku
 • Prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace.

V září ještě přijímají přihlášky např. FJFI ČVUT, FSE UJEP, KTF UK nebo FT UTB. Kompletní přehled uvádíme zde. Studenti se mohou hlásit také na soukromé školy a některé VOŠ. Dny otevřených dveří pořádá ZF MENDELU (15. 9.) a MU (Open Day MU, 23. 9.), 23. 9. se koná oslava 70. výročí TUL. Rozpis akcí na příští školní rok v tomto článku.

Přípravou na opravný termín maturity – přípravou na poslední chvíli se zabývá tento článek, se statusem studenta poradí aktualizovaný přehled, nejčastější dotazy k nezaměstnanosti absolventů řešíme zde, přípravu na pohovor či informace k CV a motivačnímu dopisu najdete zde. Informace k termínům SCIO testů pro rok 2023/2024 jsou v tomto článku.

V říjnu zahajuje další ročník přípravných kurzů na lékařské fakulty, psychologii, práva a další obory v Praze, Brně, Ostravě a online, informace ke kurzům naleznete zde.

 

1. 9. 2023 Grantová příležitost

DiscoverEU – jízda k začlenění

 • vlaková cesta po Evropě pro čerstvě plnoleté, kteří čelí omezeným příležitostem a na takovou cestu by sami nevyrazili. Žadatelé v případě schválení grantu získají finanční podporu na vlakovou jízdenku, ubytování, stravu, ale i na další náklady přímo spojené s cestováním.
  Příležitost realizovat projekt Jízda k začlenění mají například dětské domovy, střední školy, nízkoprahová centra, mládežnické organizace a další instituce pracující s mladými lidmi se znevýhodněním.

Na webináři se dozvíte bližší informace o projektu i o projektové žádosti.

 1. září od 16:00| Informační webinář DiscoverEU – jízda k začlenění
 2. září od 15:00 | Informační webinář DiscoverEU – jízda k začlenění

Termín podání projektové žádosti je 4. října do 12:00. Více informací o projektu DiscoverEU – jízda k začlenění najdete na webu DZS.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na Lucii Lemonovou (lucie.lemonova@dzs.cz) nebo Anežku Sechovcovou (anezka.sechovcova@dzs.cz).

Mobil: (+420) 775 851 658

E-mail: lucie.lemonova@dzs.cz

 

1.9. 2023 

Milí studenti,

zdravím Vás v novém školním roce.  Na těchto stránkách budete mít informace o všem, co se týká maturity, možností dalšího studia, pracovních příležitostí a jiných záležitostí, která Vás budou týkat.

Pro všechny studenty 4. ročníků opět nabízím možnost testování a osobní konzultace v rámci kariérového poradenství (vždy dle osobní domluvy!).

Přeji Vám všem úspěšný start.

Mgr. Hana Prášková

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

8. 6. 2023 – časopis Kam po maturitě, červnové číslo, www.kampomaturite.cz

 • v červnu lze podat přihlášku na VŠTE ČB, OPF SLU nebo FŽP ČZU
 • 17 fakult bude přijímat přihlášky v průběhu července, 28 v srpnu a 3 v září – lze předpokládat, že další termíny ještě školy vypíší
 • aktualizovaný přehled 2. kol přijímacích zkoušek veřejných vysokých škol je k dispozici v tomto článku i v kalendáři termínů.
 • v kalendáři dnů otevřených dveří jsou již k dispozici podzimní a zimní termíny a akce pro začátek roku 2024
 • v červnu už uchazeče čeká pouze akce FUD UJEP (7. 6.). Úplný přehled najdete zde.

Aktuálně nejvíce hledané informace:

Jsou vypsané kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky 2024, které se zahajují na podzim 2023.

Další e-mailové novinky a nové číslo časopisu Kam po maturitě bude opět v září 2023.

 

31. 5. 2023 Studium v zahraničí

Poradenském Centru UniLink

Z Irska…

 • V Irsku mohou čeští studenti studovat zcela zdarma díky grantu, který pomáháme studentům vyřídit
 • Minimální mzda je jedna z nejvyšších v Evropě (cca 270 Kč/hod) a díky tomu si studenti mohou krásně vydělat na životní náklady
 • Irsko patří do top 10 vzdělávacích systémů světa

Z Velké Británie…

 • Nejoblíbenější a nejvyhledávanější destinace pro studium v zahraničí, kde najdete i ty z nejprestižnější univerzity na světě
 • V Británii nabízí univerzity až 50% stipendia
 • Mnoho stipendií je garantovaných pro studenty z EU po celou dobu studia

Z Dubaje…

 • Dubaj je jednou z nejkosmopolitnějších anglicky mluvících destinací a patří mezi top 10 nejbezpečnějších měst na světě
 • Dubaj se stala centrem nejen světového obchodu a pokroku, ale také špičkového vzdělání, kde najdete pobočky světově známých britských univerzit
 • Do roku 2040 plánuje Dubaj dosáhnout statusu nejlepšího města světa
 • UniLink nabízí ve spolupráci s partnerskými univerzitami exkluzivní garantovaná stipendia, která školné sníží až o 30-40%. Některá akademická stipendia dosahují výše 50%

 

4. 5. 2023  MEDIKTOP – stipendijní program

 • MEDIKTOP již čtvrtým rokem poskytuje stipendijní program pro studenty se zájmem o medicínu, kteří se chystají v příštím školním roce hlásit na lékařskou fakultu
 • Jak získat stipendium? 

MEDIKTOP poskytuje stipendijní program pro motivované studenty středních škol a víceletých gymnázií, kteří by se rádi hlásili na některou z českých lékařských fakult. Vybraným třem nadaným studentům bude umožněno absolvovat celoroční přípravný kurz MEDIKTOP včetně přípravy na pohovory zcela ZDARMA (platí pro školní rok 2023/24). Více informací o stipendiích najdete zde, přihlášky jsou letos otevřeny do 31. května 2023. Stipendia jsou otevřená pro studenty z ČR i ze Slovenska, celoroční kurz je možné absolvovat i on-line formou.

Možnost hlásit se na celoroční přípravné kurzy na medicínu pro školní rok 2023/24 standardním způsobem i bez stipendia stále trvá. Více informací k vypsaným kurzům najdete zde.

Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme prostřednictvím e-mailu info@mediktop.cz.

 

Nové číslo časopis Kam po maturitě www.kampomaturite.cz

 • v květnu můžete podat přihlášku na VŠPJ, FZS TUL, 4 fakulty UPCE, NF VŠE a další veřejné vysoké školy – celý přehled v našem článku a kalendáři zde.
 • mnoho vysokých škol ruší přijímací zkoušky, případně přijímají uchazeče bez zkoušek ve druhém kole. Aktualizovaný přehled najdete zde.
 • informace k maturitní zkoušce v souhrnném článku a v e-booku zdarma,
 • status studenta komplexně rozebraný v článku (přehled se objevil také v dubnovém čísle časopisu).
 • vzorové i ostré testy CERMAT k maturitní zkoušce mohou studenti stáhnout i na našich stránkách.
 • přípravné kurzy od podzimu 2023 v online i prezenční podobě, úplný přehled je k dispozici zde.

 

2.5.2023 Nabídka zaměstnání pro  obor praktická sestra.

 • Dům domácí péče Samopše

zdravotní škola, info. práce

 

 • Nemocnice pod Petřínem

Všeobecná sestra

domácí zdravotní péče, chirurgie, chirurgická příjmová ambulance, paliativní péče, ARO, interna

Praktická sestra

interna

Kontakt:

Žaneta Karpov
t: 771 280 882
e: zaneta.karpov@nmskb.cz
Personální oddělení
Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze
Vlašská 36, 118 00, Praha 1 – Malá Strana
IČ: 73634085, DIČ: CZ73634085www.nmskb.cz
 • Zdravotní sestra pro domácí péči Ruah

ZDRAVOTNÍ SESTRA PRO DOMÁCÍ PÉČI

Kontakt:

Hana Sochůrková

project manager

+420 733 741 708

sochurkova@ruah.cz
www.ruah.cz

 

21. 4. 2023

Nabídka zaměstnání pro obor praktická sestra.

12.4.2023 – nové číslo časopisu Kam po maturitě

www.kampomaturite.cz

 • Status studenta
 • Rozcestník: Kam po maturitě?
 • Po maturitě: Do práce
 • 2. kola přijímacích zkoušek na VŠ
 • Dny otevřených dveří VŠ do prázdnin
 • Prezentace vysokých škol, VOŠ a jazykových škol

Do konce dubna můžete podat přihlášku na bezmála 40 fakult veřejných a státních vysokých škol. Kalendář termínů najdete zde.

Veřejné VŠ pořádají online akce pro uchazeče (4. 4. EF TUL, 14. 4. FVHE VFU), 5. 4. se konají prezenční dny otevřených dveří FÚ SLU. Přehled všech akcí zde.

 

22. 3. 2023

Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity Liberec v pátek 31. 3. 2023.

Bližší informace naleznete také na webu a sociálních sítích fakulty.

web: https://www.fzs.tul.cz/uchazeci/den-otevrenych-dveri

FB: https://www.facebook.com/FZSTUL

IG: https://www.instagram.com/fzs.tul/

Nabízíme studium těchto oborů:

Studijní obor: Ošetřovatelství

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Zdravotnické záchranářství

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Radiologická asistence NOVÉ!

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Biomedicínská technika

Forma studia: prezenční, 3 roky

Navazující magisterský studijní program

Studijní obor: Biomedicínské inženýrství

Forma studia: prezenční, 2 roky

Dotazy  zodpoví naše studijní oddělení:

Ing. Renata Čermáková, tel: 485 353 194,  renata.cermakova@tul.cz
Marcela Málková, tel: 485 353 724, marcela.malkova@tul.cz

leták DOD

 

Informace k přijímacím zkouškám na 2. LF a 3. LF UK v Praze

 • součástí přijímacích zkoušek na 2.LF a 3.LF UK v Praze je v druhém kole přijímací pohovor. Součástí kurzů MEDIKTOP je i příprava na pohovory. Ta probíhá ve dvou fázích – úvodní přednáška a nácvik před odbornou komisí.
 1. 4. 2023 17:00 – 19:30
 2. 4. 2023 17:00 – 19:30

Na přednášku se připojíte online přes odkaz, který najdete v rozvrhu ve studentské zóně. S ohledem na citlivost informací, které budeme předávat, není tato přednáška nahrávaná, proto je jedinou možností účast na jednom z výše uvedených termínů.

Účast doporučujeme i těm z vás, kteří necílí na 2.LF a 3.LF, jelikož získané informace využijete i k ústním pohovorům u maturit a k ústním zkouškám, kterých vás čeká v průběhu studia medicíny celá řada.

Termíny cvičných pohovorů budou stanoveny v polovině dubna a budou probíhat ve druhé polovině května. Bližší informace se dozvíte na úvodní přednášce. Účast na cvičných pohovorech je dobrovolná.

 

15. 3. 2023 – Nové číslo časopisu Kam po maturitě

v březnu uzavírá příjem přihlášek 82 fakult veřejných vysokých škol. Kalendář termínů najdete zde.

Březnové dny otevřených dveří pořádají PEF MENDELU, EF TUL, FS a MÚVS ČVUT, FPF SLU, FEKT VUTBR nebo FZS TUL, prohlídky se konají také na VŠB-TUO. Přehled všech akcí a aktuální dat zde.

Nové a aktualizované články:

Den otevřených dveří – Provozně ekonomická fakulta ČZU

 • kdy: v pátek 24. března 2023
 • kde: v prostorách Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze
  Během akce se můžeš těšit na informační schůzku s vedením fakulty, kde se dozvíš, jak probíhá přijímací řízení a bližší informace o studijních programech. Na DOD budou přítomni také současní studenti PEF (společně s absolventy), kteří budou připraveni zodpovědět všechny Tvoje otázky. Ohledně výjezdů do zahraničí ti poradí zástupci zahraničního oddělení.Budeš mít také možnost podívat se do laboratoří PEF (Creative room, Collaboration room, BDO Hall, HUBRU atd.) a zjistit, jak se u nás dělá věda!Kvůli velkému zájmu ti důrazně doporučujeme se na DOD zaregistrovat co nejdříve. Místa rychle mizí, tak neváhej 😊.
 • Další informace o studijních programech, fakultě nebo výjezdech do zahraničí najdeš na webu www.budpefak.cz.
 • V případě dotazů nás neváhej kontaktovat na adrese pefpr@pef.czu.cz.
 • Prohlédnout ČZU
 • Program:Pátek 24. března 2023
  • 9:30, 11:30 a 13:30 informační schůzka se zástupci fakulty o studijních programech a přijímacím řízení na PEF – posluchárna EIII
  • 10:00, 12:00 a 14:00 – prohlídka fakulty

  Zeptej se PEFáků

  Studenti PEF jsou připraveni odpovědět na veškeré tvé dotazy týkající se studia na Provozně ekonomické fakultě.

  Prodej matriálů k přijímacím zkouškám

  Budete si moci zakoupit literaturu se vzorovými testy a řešenými příklady jak z matematiky, tak z cizího jazyka (angličtina nebo němčina) pro přípravu k přijímacím zkouškám.

 • Kam se během prohlídky podíváš?HURBU – laboratoře VR a Usability labZavedeme tě do Laboratoře pro výzkum použitelnosti (Usability Lab) a Laboratoře pro práci s virtuální realitou. V laboratořích je možné využívat vybavení biometriky a provádět výzkumu lidského chování. Využíváme je jak pro vědu, tak během výuky a studenti je mají k dispozici i pro své bakalářské a diplomové práce.
 • Collaboration rooms – spolupracujte se spolužákyUnikátní prostory pro naše studenty, které mohou využívat pro učení, spolupráci na týmových projektech a nebo k trávení času mezi přednáškami. Místnosti lze rezervovat a k dispozici jsou dotykové obrazovky a elektronické flipcharty.
 • Creative room – výuka projektového řízeníSpeciální výukový prostor, který využíváme zejména pro předměty orientované na projektové řízení. Pomocí didaktických pomůcek, elektronických flipchartů a dotykových obrazovek se studenti učí metody project managementu, seznamují se s profesionálními softwarovými nástroji a zdokonalují své dovednosti.
 • Laboratoř MultimédiíV široké škále laboratoří najdete i naší Laboratoř multimédií, kterou využívají studenti pro dokumentaristiku nebo marketing. K dispozici je široká škála moderního vybavení, které nám umožňuje i natáčet rozhovory nebo podcasty.
 • Laboratoř IOTPodíváte se, jak využíváme laboratoř IOT ve vědě a ve výuce a uvidíš i výsledky diplomových prací našich studentů na toto téma. Ve vědecké oblasti široce spolupracujeme s ostatními fakultami a využíváme IOT v celé škále výzkumných projektů.
 • Počet míst na prohlídce je omezen! Nezapomeň si proto rezervovat svoje místo.
 • Nemůžeš dorazit? Nevadí!Nech nám tvůj email a my ti pošleme shrnutí toho nejdůležitějšího, co o studiu na PEF potřebuješ vědět. Navíc ti pošleme připomínku dalšího termínu Dne otevřených dveří, vzorové testy k přijímačkám a jakmile vypíšeme kurzy na přípravu k přijímacímu testu z matematiky, dozvíš se o tom první.
 • Další informace o studijních programech, fakultě nebo výjezdech do zahraničí najdeš na webu www.budpefak.cz

27. 2. 202

blíží se uzávěrka objednávek do Maturitního tréninku. Žáci si díky tréninku vyzkouší didaktické testy v předstihu a zvýší svou šanci na úspěšné složení maturitní zkoušky.

>> Objednat Maturitní trénink už jen do 7. 3. 2023 <<

Cena jednoho testu je 95 Kč, doporučujeme využít zvýhodněný balíček dvou testů za 150 Kč.

Výhody:

 • získáte souhrnné výsledky včetně srovnání se všemi zapojenými školami
 • žáci v náhledu vyřešeného testu najdou postup správného řešení a v případě poslechových úloh i přepis nahrávky
 • žáci mají výsledky k dispozici hned po testování
 • testování nemusíte organizovat ve škole, žáci mohou testy vyplnit i z domova

Případné dotazy vám rádi zodpovíme na telefonu 234 705 055 nebo na e-mailu testovani@scio.cz.

23.2.2023

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání
Fakulty on-line 2023
www.gaudeamus.cz

Akce FAKULTY ONLINE se bude vysílat živě 8. března 2023 od 14:00 na Youtube a Facebooku „Gaudeamus veletrh vzdělání“. Pro více informací o akci sledujte oficiální FB událost akce: https://fb.me/e/2rfDobzxR.

 Odkaz pro sledování na Facebooku: https://www.facebook.com/GaudeamusCZ

 Odkaz pro sledování na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUdCT3x4lPNRE9nukbDl7cA

 

 – akce „FAKULTY ON-LINE 2023“

 • poslední příležitost se seznámit s fakultami před uzavřením přihlášek ke studiu
 • ke všem zúčastněným fakultám se dozvíte aktuální informace o přihláškách, přijímacím řízení a studijních programech.

NA AKCI FAKULTY ONLINE SE POTKÁTE S TĚMITO ŠKOLAMI A FAKULTAMI:

 Univerzita Komenského v Bratislavě

 • Farmaceutická fakulta
 • Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
 • Pedagogická fakulta

 Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

 • Fakulta chemické technologie
 • Fakulta chemicko-inženýrská
 • Fakulta technologie ochrany prostředí
 • Fakulta potravinářské a biochemické technologie
 • Ústav ekonomiky a managementu

 Vysoké učení technické v Brně

 • Fakulta stavební
 • Fakulta informačních technologií
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
 • Fakulta strojního inženýrství
 • Fakulta chemická
 • Fakulta podnikatelská
 • Ústav soudního inženýrství
 • Centrum sportovních aktivit

 České vysoké učení technické v Praze

 • Fakulta dopravní
 • Fakulta informačních technologií
 • Fakulta strojní
 • Fakulta biomedicínského inženýrství

 Vysoká škola polytechnická Jihlava

 CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

 Technická univerzita v Košiciach

 • Ekonomická fakulta

 Česká zemědělská univerzita v Praze

 • Fakulta tropického zemědělství

 Slezská univerzita v Opavě

 • Fakulta filozoficko-přírodovědecká

 Žilinská univerzita v Žilině

 • Fakulta stavební

 

22. 2. 2023 – nabídka zaměstnání – Školička Sovička, Benešov – asistentka do jeslí

MŠ _sovicka_inzerát chůva_BRIGÁDA (2)

 

17.2.2023

Jihočeská univerzita České Budějovice – Teologická fakulta

Bakalářský studijní program Sociální a charitativní práce  

 • Forma studia: prezenční i kombinovaná
 • Maximální počet přijímaných studentů: 35 pro prezenční formu studia, 50 pro kombinovanou formu studia

Termín ústní přijímací zkoušky:

 • 8. 6. 2023 uchazeči o kombinovanou formu studia,
 • 9. 6. 2023 uchazeči o prezenční formu studia,
 • náhradní termín 13. 6. 2023 pro obě formy studia.

Podmínky pro přijetí ke studiu: Přijímací řízení 

Navazující magisterský studijní program Etika v sociální práci  

 • Forma studia: prezenční i kombinovaná
 • Maximální počet přijímaných studentů: 30 pro kombinovanou formu studia, 25 pro prezenční formu studia

Termín ústní přijímací zkoušky:

 • 6. 6. 2023 
 • náhradní termín 13. 6. 2023

Podmínky pro přijetí ke studiu: Přijímací řízení 

Další informace naleznete na Katedře sociální a charitativní práce TF JU.

Přihlášky přijímáme od 31. 3. 2023.

Leták SCHP 2023Doktorský studijní program Spiritualita a etika v sociální práci 

 • Forma studia: prezenční i kombinovaná
 • Doba studia: 4 roky

Podmínky pro přijetí ke studiu: Přijímací řízení 

Leták SCHP 2023

13.2.2023

Kam po maturitě – další číslo

 

Pozvánka na Den otevřených dveří Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, který proběhne v pátek 17. února 2023 od 9.00 do 14:00 hodin. Místo konání: Technická 2, Brno.

V rámci programu DOD fakultu představí pedagogové, studenti i zástupci studentských týmů – formule TU Brno Racing, letadla Chicken Wings, vozítka Pneumobil Racing Team Brno, studentská dílna 3D tisku a souvisejících technologií StrojLab. Po celý den budou organizovány exkurze do odborných dílen a laboratoří, ve kterých běžně probíhá výuka.

Odkaz na internetovou stránku www.fme.vutbr.cz/dod i odkaz na facebookovou událost www.facebook.com/events/525013912878793.

 

20.1.2023

Den otevřených dveří Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

který se na naší fakultě koná v pondělí 30. ledna od 10:00.

– pro uchazeče je připravený web studuj.pedf.cuni.cz, kde naleznete veškeré informace

plakat_DOD_leden_2023_TISK

18.1.2023

Den otevřených dveří Ostravské univerzity se bude konat v pátek 27. ledna 2023. Zájemci o studium si budou moci prohlédnout učebny, jejich vybavení a se svými budoucími spolužáky a vyučujícími probrat všechny své otázky spojené se studiem, přijímacím řízením nebo možnostmi vycestování do zahraničí v průběhu studia.Aktuální informace o Dni otevřených dveří jsou dostupné na stránkách studujOstravskou.cz.FW_ Den otevřených dveří Ostravské univerzity – již 27. ledna

 

Den otevřených dveří Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Ústí nad Labem

pořádá dne 9. února 2023 Den otevřených dveří, který se uskuteční v nové budově fakulty v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. 

Podrobné informace: https://fzs.ujep.cz/wp-content/uploads/DEN-OTEV%C5%98EN%C3%9DCH-DVE%C5%98%C3%8D-2023_FINAL.pdf

 

12.1.2023

Den otevřených dveří Fakulty dopravní ČVUT v Praze

který se bude konat v pátek 3. února 2023 od 9.00 do 15.00 hod. v budově FD – Horská 3, Praha 2.

 Je připravený bohatý program, který začne v 9.00 hodin prezentacemi o možnostech studia na Fakultě dopravní. Dále budou následovat komentované prohlídky po budově, ukázky zajímavých pracovišť a laboratoří, Info pointy, chill out zóna – povídání se stávajícím studenty a mnoho dalšího.

2023-02 FD_DOD

 

Den otevřených dveří Ústavu ekonomiky a managementu VŠCHT Praha

který se koná 20. ledna 2023 od 9.00 hod. na adrese Jankovcova 23, Praha 7 – Holešovice.

Ekonomicky zaměřené studium mělo na VŠCHT dlouhou tradici včetně řady velmi významných absolventů. Na tuto tradici jsme navázali v roce 2020 akreditací nových ekonomicko-manažerských studijních programů.

Škola zajišťuje výuku bakalářského studijního programu Ekonomika a management a navazujícího magisterského studijního programu Odvětvový management se specializacemi Projektové řízení inovací a Řízení chemického průmyslu, a to v češtině i v angličtině. Studenti si v nich mohou vybírat i odborná zaměření, například na finance, projektový management, řízení dodavatelského řetězce, procesní řízení nebo marketing. Programy se vyznačují důrazem na analytické dovednosti, přípravou na práci v mezinárodním prostředí a individuálním přístupem, upřednostňujícím kvalitu nad kvantitou. Nedílnou součástí studia je proto práce na projektech, účast odborníků z praxe, výuka vybraných předmětů v angličtině a pro řadu studentů i nejméně jeden zahraniční výjezd. Uchazeči skládají přijímací zkoušky, které je ale možné na základě studijních výsledků prominout. S diplomem ze špičkové univerzity to vše zaručuje výborné uplatnění absolventů, kteří často získávají dobré zaměstnání již při studiu.

 

Den otevřených dveří VŠCHT

View this email in your browser

 

Přijímačky na VŠ nanečisto – SCIO

v únoru a květnu budeme organizovat online testování pro uchazeče o vysoké školy zdarma.

Během něho si budou moct letošní i budoucí zájemci o VŠ vyzkoušet test Obecných studijních předpokladů a test Anglického jazyka. Oba testy využívají v rámci Národních srovnávacích zkoušek v přijímacím řízení desítky vysokých škol. Výsledky zpřístupníme samotným žákům, v souhrnné podobě pak i vaší škole.

>> Registrovat se můžete do 10. února 2023 <<

Pro více informací napište na skoly@scio.cz nebo volejte na 234 705 055.

 

Den otevřených dveří na Vyšší odbornou školu českého znakového jazyka v Hradci Králové

program: Tlumočnictví českého znakového jazyka

POzvánka DOD

 

Nabídka brigády pro absolventy střední zdravotnické školy, kteří končí v tomto roce

Jsme agentura, která pořádá letní dětské dětské tábory ve třech střediscích Jizerské hory/Beskydy/Nízký Jeseník (www.taborytapaza.cz). Pro naše tábory hledáme zdravotníky a rádi bychom touto formou oslovili vaše studenty, kteří jsou v posledním ročníku studia.

Termíny brigád jsou přes celé prázdniny, tj. několik 8/9/10 denních turnusů.

Mzda se pohybuje 5000-6500 Kč za jeden turnus. Na většině středisek zdravotníci pracují v týmu 2-3 zdravotníků.

Uchazeči o práci zdravotníka se mohou přihlašovat přes naše webové stránky: https://www.taborytapaza.cz/brigada nebo nás mohou kontaktovat přes email: personal@taborytapaza.cz

 

Den otevřených dveří na 2. lékařské fakultě UK

se uskuteční v sobotu 14.01. 2023 v areálu FN Motol. Pozvánky obsahují konkrétní informace k bakalářským studijním programům pro přípravu Radiologických asistentů, Všeobecných sester a Dětských sester.

Proběhne také prezentace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství nebo bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu Fyzioterapie / Aplikovaná fyzioterapie.

Bližší informace ke dni otevřených dveří jsou k dispozici na webu fakulty pod odkazem: https://www.lf2.cuni.cz/uchazeci/den-otevrenych-dveri

Pozvánka, Ošetřovatelství Pozvánka, Radiologická asistence

 

Ústav informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty UK

nabízí moderní bakalářský program Informační studia a knihovnictví, který vyniká propojením humanitních oborů s informačními technologiemi.

Již tuto sobotu 14. 1. 2023 se koná Den otevřených dveří: https://uisk.ff.cuni.cz/cs/2023/01/06/pozvanka-na-den-otevrenych-dveri-ff-uk-2/

Dále je připraven online přípravný kurz k přijímačkám, díky kterému se uchazeči a uchazečky ještě lépe připraví na VŠ studium.

Začátek kurzu: 1. února 2023
Konání: Online (Moodle)
Přihláška: https://forms.office.com/e/xqcAm30fx2
Cena: 500 Kč

Podrobnosti o kurzu najdete na webu ÚISK: https://uisk.ff.cuni.cz/cs/uchazec/prijimaci-rizeni-bc-mgr/pripravny-kurz/
nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/smeruisk

 

6. 1. 2023

Nabídka zaměstnání – vhodné pro zdravotnické obory!!!

Nabídku od paní lékárnice:

Paní Mgr. Vilitová vlastní 3 lékárny ve Vlašimi, jednu v Divišově a také lékárnu v  Dolních Kralovicích a nabízí:

místo farmaceutického laboranta  a dvě možné varianty spolupráce podle zájmu absolventa

 1. a) počká na to, až absolvent v denním studiu dostuduje VOŠ Farmaceutický asistent a nabídne mu možnost práce formou brigád
 2. b) absolventa zaměstná (samozřejmě prací s kompetencemi, které umožňuje aktuální vzdělání)  a umožní mu možnost dálkového studia VOŠ Farmaceutický asistent

Kontakt na Mgr. Vilitovou: tel:603/803894

Odkaz na web lékáren https://lekarnavlasim.cz/kontakt

 

DOD – Provozně ekonomická fakulta ČZU – 20. a 21. ledna 2023

Proběhne: informační schůzka s vedením fakulty, kde se dozvíš, jak probíhá přijímací řízení a bližší informace o studijních programech. Na DOD budou přítomni také současní studenti PEF (společně s absolventy), kteří budou připraveni zodpovědět všechny Tvoje otázky. Ohledně výjezdů do zahraničí ti poradí zástupci zahraničního oddělení.

Budeš mít také možnost podívat se do laboratoří PEF (Creative room, Colaboration room, BDO Hall, HUBRU atd.) a zjistit, jak u nás dělá věda!

Kvůli velkému zájmu ti důrazně doporučujeme se na DOD zaregistrovat co nejdříve. Místa rychle mizí, tak neváhej 😊.

Program:

Pátek

 • 9:30, 11:30 a 13:30 informační schůzka se zástupci fakulty o studijních programech a přijímacím řízení na PEF – posluchárna EI
 • 10:00, 12:00 a 14:00 – prohlídka fakulty

Sobota

 • 9:30, 11:30 – informační schůzka se zástupci fakulty o studijních programech a přijímacím řízení na PEF – posluchárna EI
 • 10:00, 12:00 – prohlídka fakulty

Zeptej se PEFáků

Studenti PEF jsou připraveni odpovědět na veškeré tvé dotazy týkající se studia na Provozně ekonomické fakultě.

Sledujte novinky a program na FB události https://fb.me/e/36AiapZMs nebo na webu https://dod.czu.cz

CZU DOD 2023 plakat_DEF[3134]

3. 1. 2023

Lednové číslo časopisu Kam po maturitě – odkaz na online verzi.

V čísle najdete:časopis KamPoMaturitě.CZ 48 leden 2023 news

 • Manuál pro úspěšné přijímací řízení na VŠ
 • Mapu VŠ v ČR
 • Lednové dny otevřených dveří VŠ
 • Test z psychologie
 • Prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace.

Časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na https://www.kampomaturite.cz/casopis/.

 

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2023 všem maturantům.

 

22. 12. 2022

Den otevřených dveří na 3. lékařské fakultě UK Praha

 •  6.1.2023
 • studijní programy:

Magisterské:
Všeobecné lékařství – v českém jazyce
Všeobecné lékařství – v anglickém jazyce
Navazující magisterské:
Intenzivní péče
Bakalářské:
Fyzioterapie
Dentální hygiena
Nutriční terapie
Všeobecné ošetřovatelství

 • zahájení ve 14:00 h
 • informace o studiu a přijímacích zkouškách
 • doprovodný program, který se bude konat stejně jako hlavní program v budově fakulty od
  14:00 do 18:00 h
 • možnost nahlédnout přímo do kliniky naší fakultní nemocnice Královské Vinohrady
 • pro ty, kterým se na prezenční formu DOD nepodaří dorazit, bude
  připravena online platforma
 • veškeré informace mohou studenti nalézt na naší facebookové události (https://www.facebook.com/events/1204354953493064)
 • pro případné dotazy jsme Vám také k dispozici na elektronické adrese prijimacky@lf3.cuni.cz nebo dod@trimed.cz.

12. 12. 2022

Den otevřených na Pedagogické fakultě UK Praha

 • Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 15. prosince od 10:00 h
 • informace na webu studuj.pedf.cuni.cz
 • sdílejte Facebookové události → bit.ly/PedFUK_DOD
 • plakat_A4_DOD_prosinec_2022

7. 12. 2022

Další číslo časopisu Kam po maturitě

 • v prosinci studenti mohou navštívit všechny fakulty OSU, VŠE nebo PDF a  FAF UK – rozpis všech akcí je chronologicky seřazený zde.
 • aktuální informace k přijímacímu řízení 2023 u většiny vysokých škol
 • nová verze článku, na které VŠ se studenti dostanou bez přijímacích zkoušek.
 • 10. prosince probíhá první termín NSZ SCIO, další bude následovat 4. února 2023. Informace k termínům a odkazy na doporučenou literaturu uvádíme zde.
 • v lednu a dalších měsících se otevírají kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky z žurnalistiky, psychologie, fyziky, biologie, chemie, matematiky a testy TSP/OSP/ZSV, informace najdete zde.

28. 11. 2022

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2023

24. – 26. ledna 2023, PVA Expo Praha, hala 4

www.gaudeamus.cz

Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. Registrovaní pedagogové získají volnou vstupenku na veletrh, speciální informační set a přístup do poradenské aplikace Gaudeamus Advisor. Pro registrované studenty je připraven Test studijních typů, průvodce budoucího vysokoškoláka a sleva na vstupné na veletrh. Více informací o veletrhu, včetně seznamu vystavovatelů a programu přednášek najdete na https://gaudeamus.cz/praha.

23. 11. 2022

Den otevřených dveří fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci v sobotu 26. listopadu 2022

Bližší informace o fakultě       naleznete na našich webových stránkách                https://www.fzs.tul.cz/

na fakultním Facebooku                                              https://www.facebook.com/FZSTUL

na fakultním Instagramu                                             https://www.instagram.com/p/Ck0RHhosTIX/

 

Podrobnosti ke Dni otevřených dveří na FZS TUL                                                       https://www.fzs.tul.cz/uchazeci/den-otevrenych-dveri

Nabízíme unikátní možnost nahlédnout do běžně nepřístupných prostor fakulty a dozvědět se informace o následujících oborech:

Studijní obor: Ošetřovatelství 

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Zdravotnické záchranářství

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Radiologická asistence   NOVÉ!

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Biomedicínská technika 

Forma studia: prezenční, 3 roky

Navazující magisterský studijní program

Studijní obor: Biomedicínské inženýrství 

Forma studia: prezenční, 2 roky

Dotazy Vám zodpoví studijní oddělení:

Ing. Renata Čermáková, tel: 485 353 194,  renata.cermakova@tul.cz

Marcela Málková, tel: 485 353 724, marcela.malkova@tul.cz

 

15. 11. 2022

Den otevřených dveří VŠCHT Praha

 • dny otevřených dveří umožňují všem poznat studijní programy, pohovořit si se současnými studenty, navštívit moderní laboratoře nebo si prohlédnout pivovar nebo mineralogické sbírky
 • kdy:  pátek 25. a sobotu 26. listopadu 2022 v dejvickém kampusu a v pátek 2. prosince 2022 v holešovickém kampusu.

 

Den otevřených dveří Univerzita Karlova

Na Univerzitě Karlově se uskuteční v sobotu 26. listopadu 2022 informační den UK pod názvem Na Karlovku. Koná se od 9.00 do 16.00 hodin na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, nám. Curieových 7, Praha 1.

Cílem akce je představit studentkám a studentům studijní programy, které Univerzita Karlova pro nový akademický rok 2023/2024 nabízí, a přiblížit pomocí doprovodného interaktivního programu, co zajímavého studium na Univerzitě Karlově nabízí.

Aktuality k připravované akci můžete sledovat na stránce události na Facebooku či webu nakarlovku.cz, kde je mimo jiné i přehledný vyhledávač studijních programů UK. Na univerzitním YouTube kanále pak najdete i video pozvánku.

Akce Na Karlovku je zcela bezbariérová. Pokud máte zájem o vyhrazené parkovací místo pro držitele ZTP karty, kontaktuje prosím Simonu Kostelanskou na Simona.kostelanska@ruk.cuni.cz do 21. 11. 2022.

2. 11. 2022

 

Nové číslo časopisu Kam po maturitě – listopad 2022 – www.kampomaturite.cz

Důležité informace:

 • na konci listopadu končí příjem přihlášek u velké části uměleckých oborů VŠ. Důležitá data najdete v kalendáři akcí na VysokeSkoly.com, kde jsou informace o přijímacích zkouškách na rok 2023 pro UK, UPOL a MU.
 • v listopadu a na začátku prosince pořádá dny otevřených dveří většina uměleckých škol, VŠTE ČB, ČZU, TUL, VŠCHT a UPOL.
 • 26. 11. se koná informační den UK. Všechny termíny v našem článku.
 • byl aktualizován e-book ke státní maturitě 2023, studenti jej mohou zdarma stáhnout zde. Upraven je také související článek.
 • tento měsíc začíná kurz přípravy na testy ZSV online a v Praze. Poslední místa jsou v některých kurzech, které jsme zahájili v říjnu. Informace studenti najdou zde.

 

Informace o dnu otevřených dveří na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze

Už 11. listopadu 2022 se v prostorách Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze koná v tomto akademickém roce první Den otevřených dveří (DOD).

Během akce se můžeš těšit například na informační schůzku s vedením fakulty, kde se dozvíš, jak probíhá přijímací řízení a bližší informace o studijních programech. Na DOD budou přítomni také současní studenti PEF (společně s absolventy), kteří budou připraveni zodpovědět všechny Tvoje otázky. Ohledně výjezdů do zahraničí ti poradí zástupci zahraničního oddělení.

Budeš mít také možnost podívat se do laboratoří PEF (Creative room, Colaboration room, BDO Hall, HUBRU atd.) a zjistit, jak u nás dělá věda!

Kvůli velkému zájmu ti důrazně doporučujeme se na DOD zaregistrovat co nejdříve. Místa rychle mizí, tak neváhej 😊.

www.budpefak.cz.

socky@pef.czu.cz.

Odkaz na registraci DOD:

https://pr.pef.czu.cz/dod_listopad?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=informace_o_dnu_otevrenych_dveri_na_pef_czu&utm_term=2022-10-31

 

21. 10. 2022

Nové číslo časopisu Kam po maturitě – říjen 2022 www.kampomaturite.cz

 • dny otevřených dveří v listopadu:  FUD UJEP a FAVU VUTBR (2. 11.), FI MU (3. 11.) nebo DIFA JAMU a FAST VUTBR (5. 11.). Termíny pro další školy a následující měsíce najdete v našem článku.

Studenti na stránkách momentálně nejčastěji hledají:

Tento měsíc zahajujeme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na lékařské fakulty, psychologii, právo a další žádané obory v Praze, Brně, Ostravě a online. Bližší informace studenti najdou zde.

 

21. 10. 2022
Odkazy na stránky, které řeší problémy s duší a mohou ti pomoci.

https://www.opatruj.se/

Úvodní strana

 

26. 9. 2022

Nové číslo časopisu Kam po maturitě – září 2022 www.casopis.kampomaturite.cz.

v čísle najdete:

 • Jak vybrat VŠ a připravit se na přijímací zkoušky
 • Co ohlídat v maturitním ročníku
 • Speciál Ekonomické obory
 • Ukázka testu OSP NSZ SCIO
 • Dny otevřených dveří VŠ do konce roku
 • Prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace
 • nejčastější dotazy k nezaměstnanosti –  zde.
 • v říjnu zahajují další ročník přípravných kurzů lékařské fakulty, psychologie, právo a další obory v Praze, Brně, Ostravě, informace ke kurzům – zde.

1. 9. 2022

Milí studenti,

zdravím Vás v novém školním roce.  Na těchto stránkách budete mít informace o všem, co se týká maturity, možností dalšího studia, pracovních příležitostí a jiných záležitostí, která Vás budou týkat.

Pro všechny studenty 4. ročníků opět nabízím možnost testování a osobní konzultace v rámci kariérového poradenství (vždy dle osobní domluvy!).

Přeji Vám všem úspěšný start.

Mgr. Hana Prášková

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

13. 6. 2022

Kam po maturitě – červen 2022
www.kampomaturite.cz

V červnu můžete ještě podat přihlášku do nově akreditovaných programů Veterinární asistence na FVL VFU a Bezpečnostně právní studia a Policejní činnosti na Policejní akademii ČR.

Další kola přijímacího řízení vypsaly pro příští měsíce např. FIS VŠE, FŽP a FTZ ČZU, FJFI, FSV a FD ČVUT, FROV a ZF JČU, FVP SLU, FT TUL, FSI, FZS A FF UJEP, HTF, ETF a FF UK nebo PŘF UPOL. Přehled 2. kol přijímacích zkoušek veřejných vysokých škol je k dispozici v kalendáři termínů.

V přehledu dnů otevřených dveří začínáme doplňovat podzimní termíny, někde školy zveřejnily i akce pro začátek roku 2023. V červnu se konají výstavy prací FA ČVUT (23. 5. – 3. 6.), FAVU VUTBR (18. – 19. 6.) a FUA TUL (24. – 25. 6.). Úplný přehled najdete zde.

Studenti na stránkách Kam po maturitě aktuálně nejvíce hledají následující informace:

Jsou také vypsané nulté ročníky pro přípravu na přijímací zkoušky 2023, které začínají v říjnu 2022.

 

3. 5. 2022

Kam po maturitě – květen 2022  www.kampomaturite.cz

 • v květnu mohou studenti podat přihlášku na: VŠPJ, FS ČVUT, FZS TUL, NF VŠE a další veřejné vysoké školy – celý přehled v našem článku a kalendáři zde.
 • mnoho vysokých škol zrušilo přijímací zkoušky, případně přijímají uchazeče bez zkoušek ve druhém kole. Aktualizovaný přehled najdete zde.
 • přípravné kurzy od podzimu 2022 v online i prezenční podobě. Úplný přehled je k dispozici zde.

 

29. 4. 2022

Kam po maturitě – duben 2022

 • Které VŠ přijímají přihlášky v dubnu a dalších měsících
 • Status studenta po maturitě
 • Rozcestník: Kam po maturitě
 • Kam po maturitě: Do práce
 • Prezentace vysokých škol, vyšších odborných a jazykových škol.
 • časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na http://www.casopis.kampomaturite.cz/.
 • v dubnu přijímají přihlášky např. ZSF a EF JČU, FEL, FS, FPE  a FF ZČU, FF UPCE, VŠE v Praze nebo VŠTE ČB. Kompletní přehled studenti najdou zde. Dny otevřených dveří pořádá PEF MENDELU a FR UPCE (přehled všech akcí uvádíme v našem článku).

 

23. 3. 2022

Katedry sociální a charitativní práce TF JU České Budějovice

– nabídka studijních programů (bakalářské, magisterské a také doktorské studium) v oblasti sociální a charitativní práce:

Bakalářský studijní obor Sociální a charitativní práce

 • Forma studia: prezenční i kombinovaná
 • Maximální počet přijímaných studentů: 35 pro prezenční formu studia, 50 pro kombinovanou formu studia

Posouzení přihlášky ke studiu: ústní pohovor

 • Minimální počet bodů pro přijetí je 15 z celkového počtu 40 bodů.
 • Termín přijímací zkoušky: 6. -10. 6. 2022 (náhradní termín 14. 6. 2022)
 • Obecné podmínky pro přijetí ke studiu:
 • podání elektronické přihlášky se všemi náležitostmi (viz bod 1 tohoto opatření)
 • dodání úředně ověřené kopie maturitního vysvědčení (uchazeči, kteří mají tento doklad k dispozici, jej dodají na studijní oddělení TF JU do 31. března 2022; ostatní uchazeči jej doloží v den přijímacího řízení, ve výjimečných případech nejpozději v den zápisu).

 Link na studijní program: https://www.tf.jcu.cz/cz/prijimaci-zkousky/studijni-programy/studijni-program?program=3274

  Navazující magisterský studijní program Etika v sociální práci

 • Forma studia: prezenční i kombinovaná
 • Maximální počet přijímaných studentů: 30 pro kombinovanou formu studia, 25 pro prezenční formu studia

Posouzení přihlášky ke studiu:

 • Ústní pohovor: max. 40 bodů
 • Uchazečům o studium v tomto studijním programu, kteří nejpozději v den konání přijímací zkoušky doloží úspěšné absolvování vysokoškolského studijního pobytu v zahraničí (z dokladu musí být patrná délka studia, obsah studia, studijní výsledky a případně také počet získaných kreditů, pokud bylo studium realizováno v kreditním systému), může být přiznána bonifikace za studium v zahraničí (max. 20 bodů), přičemž se přihlíží k rozsahu studia, k zaměření studia a ke studijním výsledkům uchazeče.
 • přijetí uchazeče bude rozhodnuto na základě součtu bodů získaných v jednotlivých částech přijímacího řízení. Minimální počet bodů pro přijetí je 15 bodů z celkového počtu 40 možných v ústním pohovoru.
 • Termín přijímací zkoušky: 6.–10. 6. 2022 (náhradní termín 14. 6. 2022)

Obecné a programově specifické náležitosti pro přijímací řízení:

 • podání elektronické přihlášky se všemi náležitostmi (viz bod 1 tohoto opatření)
 • dodání úředně ověřené kopie dokladu (diplomu) o ukončení bakalářského studijního programu sociální práce, nebo příbuzného bakalářského studijního programu (případně doplněného o kurz celoživotního vzdělávání), pokud jsou tím splněny požadavky na přípravu sociálního pracovníka stanovené minimálním standardem vzdělávání v sociální práci formulovaným Asociací vzdělavatelů v sociální práci. Uchazeči, kteří mají tyto doklady k dispozici, je dodají na studijní oddělení TF JU do 31. března 2022; ostatní uchazeči je doloží v den přijímacího řízení, ve výjimečných případech nejpozději v den zápisu.

Link na studijní program: https://www.tf.jcu.cz/cz/prijimaci-zkousky/studijni-programy/studijni-program?program=2869

Link na Katedru sociální a charitativní práce TF JU: https://www.tf.jcu.cz/cz/fakulta/katedry-a-oddeleni/katedra-socialni-a-charitativni-prace

Přihlášky přijímáme od 31. 3. 2022 link: https://www.tf.jcu.cz/cz/prijimaci-zkousky/e-prihlaska

 

Časopis KAM PO MATURITĚ – nové číslo – www.kampomaturite.cz

 • v březnu se uzavírá příjem přihlášek 83 fakult veřejných a státních vysokých škol. Kalendář termínů najdte zde.
 • můžete navštívit dny otevřených dveří FA VUTBR online, FVL a FVT UNOB
  (3. 3.), PEF (4. 3.) a FRRMS (18. 3.) MENDELU, FPF SLU (5. 3.), MÚVS ČVUT (11. 3.) nebo všech fakult ČZU (18. 3.). Kompletní přehled je k dispozici zde a také v kalendáři termínů.

Nové a aktualizované články:

www.kampomaturite.cz

 

14. 3. 2022

Možnost bakalářského studia na České zemědělské univerzitě v Praze, konkrétně na Institutu vzdělávání a poradenství (IVP).

Veškeré informace o akreditovaných studijních programech získáte prostřednictvím webových stránek institutu (www.ivp.czu.cz: podsekce Studium – Studijní programy), dále pak v přiloženém letáku.

Individuální návštěva institutu je možná po předchozí domluvě se studijním oddělením na tel.: 224 386 001 nebo e-mailu: popovicova@ivp.czu.cz.

leták-UPV_2022

 

Den otevřených dveří ČZU Praha

Den otevřených dveří v pátek 18. března 2022

Poznejte ČZU a přijďte na Den otevřených dveří, který proběhne v pátek 18. března 2022 od 9:00 do 15:00 hodin v kampusu ČZU na Suchdole. Čeká vás program jednotlivých fakult, kde poznáte studijní programy i prostory fakult a náš jedinečný kampus.

DOD se nekoná na Institutu vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli.

Sledujte novinky a program na události: https://fb.me/e/2cQChWntX

 

Nabídka zaměstnání

NEMOCNICE S POLIKLINIKOU ČESKÁ LÍPA, a.s. přijme praktickou sestru.

podrobnosti viz leták

praktická sestra

9. 2. 2022

Zaměstnání u PČR – náborový dopis (kráceno)

Dobrý den,

chtěla bych se představit jako nová osoba v případě náboru nových policistů a zodpovědné osoby za Policii České republiky, Územní odbor Benešov. Agendu jsem převzala od plk. Mgr. et Mgr. Stanislava Znora, DiS..

Vzhledem k tomu, že v minulosti probíhala velmi dobrá spolupráce s Vaší školou, ráda bych Vás touto cestou, jménem vedení ÚO Benešov Policie České republiky, požádala o distribuci propagačních materiálů studentům maturitních ročníků. Materiály obsahují základní informace o práci u PČR včetně popisu přijímacího řízení, platových náležitostí a podmínek výkonu služby.

S pozdravem

plk. Mgr. Lucie Ratajová
vrchní komisař

LETÁK – nábor nový

Doplňující informace k náboru SŠ

 

Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity Liberec v pátek 11. 2. 2021

studijní obor: Ošetřovatelství 

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Zdravotnické záchranářství

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Radiologická asistence   NOVÉ!

Forma studia: prezenční, 3 roky

Studijní obor: Biomedicínská technika 

Forma studia: prezenční, 3 roky

Navazující magisterský studijní program

Studijní obor: Biomedicínské inženýrství 

Forma studia: prezenční, 2 roky

 

2. 2. 2022 

Kam po maturitě – další číslo

 

Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Fakulta zdravotnických studií

vás upozorňuje, že Den otevřených dveří na FZS UJEP dne 3. 2. 2022 proběhne online formou.

Bližší informace naleznete na webu fakulty na odkaze: https://fzs.ujep.cz/cs/8227/den-otevrenych-dveri-na-fzs-v-roce-2022.

20. 1. 2022 – Den otevřených dveří na Ped.F. UK Praha

dne 1. 2. 2022 od 9:00 do 16:00 hodin proběhne Den otevřených dveří pořádaný Pedagogickou fakultou UK
Všechny podrobné informace k akci naleznete v aktualitách na našem fakultním webu. Odkaz naleznete zde: bit.ly/…edf.

Odkaz do Facebookové skupiny pro uchazeče naleznete zde bit.ly/…022.
PedF_plakat_A4

 

6. 1. 2022

 • Den otevřených dveří online 3. 2. 2022 + nabídka studijních programů Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP)  zde:

DOD FZS 2022

 

Další číslo časopisu – Kam po maturitě

 • manuál pro úspěšné přijímací řízení na VŠ
 • mapu VŠ v ČR
 • lednové dny otevřených dveří VŠ
 • test z matematiky
 • prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol
 • další užitečné informace

na http://www.casopis.kampomaturite.cz

 

Všem žákům 4. ročníků přeji úspěšný a šťastný rok 2022!

Mgr. Hana Prášková

 

20. 12. 2021

Kam po maturitě – www.kampomaturite.cz

v prosinci studenti můžete navštívit všechny fakulty UPCE, VŠE nebo FI MU a FIT VUTBR – rozpis všech akcí zájemci najdou chronologicky seřazený zde.

11. prosince 2021 probíhá první termín NSZ SCIO, další bude následovat 4. února 2022. Informace k termínům a odkazy na doporučenou literaturu uvádíme zde.

Pokračujeme v přípravách lednového čísla časopisu KamPoMaturitě.CZ, distribuci do maturitních ročníků plánujeme v týdnu od 4. 1. 2022. K dispozici bude opět samozřejmě i online verze.

V lednu a dalších měsících otvíráme kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky z fyziky, biologie, chemie, psychologie a dalších oborů, informace studenti najdou zde.

 

Ústav informačních studií a knihovnictví, FF UK Praha

 • nabízí bakalářský program Informační studia a knihovnictví, který vyniká propojením humanitních oborů s informačními technologiemi. Online přípravný kurz k přijímacímu řízení seznámí uchazeče a uchazečky se studijním programem, přijímačkami i s vysokoškolským studiem. Proč se kurzu zúčastni?

– Ujasní si, zda se pro ně ÚISK hodí a co budou studovat
– Dozví se, jak to chodí na VŠ
– Jaké je čeká uplatnění po absolvování oboru
– Připraví se na přijímací zkoušky
– Osvojí si Moodle, který využívá řada vysokých škol v ČR
– Potkají se s dalšími zájemci a vyučujícími

Začátek kurzu: 1. února 2022

Konání: Online (Moodle)
Online setkání na Zoomu: 28. 2. 2022 od 16:00
Přihláška: https://bit.ly/smeruisk2022
Cena: 500 Kč

Podrobnosti o kurzu najdete na webu ÚISK: https://uisk.ff.cuni.cz/cs/uchazec/prijimaci-rizeni-bc-mgr/pripravny-kurz/
nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/smeruisk

smer-uisk-2022

9. 11. 2021

Kam po maturitě – další číslo časopisu, www.kampomaturite.cz

 • na konci listopadu končí příjem přihlášek na umělecké obory VŠ
 •  kalendáři akcí na VysokeSkoly.com
 • DOD – MU (Open Day 6. 11.), ČZU, TUL, VŠCHT, UK (informační den 13. 11.), všechny termíny v  v našem článku
 • v listopadu začíná online kurz přípravy na přijímací zkoušky Policejní akademie ČR, testy ZSV online a TSP MU v Brně. Poslední místa jsou v některých kurzech zahájených v říjnu, informace zde.

 

26. 10. 2021

 • Dny otevřených dveří – Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové

20. 10. 2021 online

11. 11. 2021 prezenčně

8. 12. 2021 online

8. 1. 2022 prezenčně

2. 2. 2022 online

Veškeré podrobnosti na stránkách https://www.faf.cuni.cz/DOD. V rámci všech Dnů otevřených dveří fakulta pořádá online Jednodenní juniorskou Univerzitu Karlovu. Více informací o projektu na https://www.faf.cuni.cz/JUK – nutná registrace.

Při úspěšném zakončení Jednodenní juniorské univerzity získají uchazeči bonifikaci 5 bodů k přijímacím zkouškám.

 • Nový portál – Galerie zdravotnictví – pro studenty zdravotnických oborů

  Co můžete najít na tomto portálu: 

  • HR poradnu a články na téma: jak napsat životopis a motivační dopis, příplatky ve zdravotnictví, výplatní páska přehledně, zkrátka vše, co by pro studenty mohlo být zajímavé a užitečné při hledání prvního zaměstnání,
  • blog: rozhovory se studenty a zdravotníky z různých oborů,
  • měsíční online magazín zdarma,
  • nejnovější pracovní nabídky v oboru zdravotnictví,
  • galerii zaměstnavatelů s firemními profily, kde lze porovnávat nabídky nemocnic,
  • přehled vysokých zdravotnických škol v ČR.

  Odkaz: https://www.galeriezdravotnictvi.cz

   8. 10. 2021

 • Juniorská univerzita Karlova

Program Juniorská univerzita Karlova simulující studium na vysoké škole realizuje Centrum celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy, a to ve čtyřech zaměřeních – lékařském, společenskovědním, přírodovědném a humanitním zaměření, zpravidla od konce září do přibližně poloviny prosince. Program je určen pro studenty středních škol (v případě gymnázií pro vyšší stupeň), každé z jeho zaměření probíhá 5 týdnů, přičemž se souběžně v různých dnech konají dvě zaměření (říjen, začátek listopadu) a po jejich ukončení další dvě zaměření (listopad, začátek prosince). Každý týden je tak uskutečněna jedna dvouhodinová přednáška příslušné fakulty včetně jejího představení v daném zaměření. Témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů středních škol. V závěru programu obdrží úspěšný účastník prezenční formy programu osvědčení o absolvování programu, a to při slavnostním zakončení spojeném s komentovanou prohlídkou historického sídla Univerzity Karlovy simulujícím reálné promoce.

Letošní ročník programu uskuteční hybridně, tj. pro určitý počet registrovaných účastníků prezenčně (kapacita je pro každé zaměření nastavena na 100 účastníků; místem konání je Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1) a neomezeně pro veřejnost v podobě on-line přednášek. Registrace do prezenční formy prvních dvou zaměření (lékařské a společenskovědní – https://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-95.html ) je spuštěna a program startuje již v příštím týdnu. Spuštění registrace do prezenční formy dalších dvou zaměření bude včetně harmonogramu přednášek zveřejněna v pátek 15. října v 8.00 hod. V případě zájmu o distanční formu programu v podobě on-line přednášek není registrace třeba, sledování přednášek bude možné vždy prostřednictvím odkazu, který bude umístěn na webových stránkách programu a zcela volně přístupný.

Více informací naleznete na webových stránkách programu – https://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-1.html

Harmonogram_SZ_JUK_originál

Harmonogram_LZ_JUK_originál

 

 • Podpora pro ekonomicky znevýhodněné uchazeče o studium na UK – přihláška zdarma a semináře

– důležité informace ohledně podpory pro studující se sociálním či ekonomickým znevýhodněním.

        1.       Jedna přihláška na UK zdarma

Uchazeči/ky, kteří jsou ve finanční tísni, si mohou podat jednu přihlášku ke studiu na Univerzitě Karlově bez povinnosti uhradit administrativní poplatek (cca 800 Kč). Podmínky naleznete zde a zde.

2.       Semináře online nebo offline pro maturanty/ky, kteří se chystají na UK.

Workshopy v sobě nesou prvky kariérového poradenství a mají za cíl informovat o podpůrných aktivitách Univerzity Karlovy pro socioekonomicky znevýhodněné studenty/ky, avšak nejen pro ně.  Více informací zde.

Podrobné informace k přijímacímu řízení na UK můžete nalézt na webu www.nakarlovku.cz.

Na Karlovku pro studenty

5. 10. 2021

Informace o dnech otevřených dveří:

dny otevřených dveří v říjnu koná DAMU (23. 10.), nově vypsala termín FAF UK (online, 20. 10.), začátkem listopadu mohou studenti navštívit FUD UJEP (3. 11.), FMK UTB (5. 11.), FVL a FVT UNOB, DIFA JAMU a online Open Day MU (6. 11.).

Studenti na stránkách časopisu momentálně nejčastěji hledají:

Tento měsíc se zahajují přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na lékařské fakulty, psychologii, právo a další žádané obory v Praze, Brně, Ostravě a online. Bližší informace studenti najdou zde.

 

 • Studium a práce v KanaděStále více populární je vycestování do světa na 1–2 roky, kdy mají absolventi možnost naučit se anglicky, osamostatnit se, rozvinout se v nových oblastech a přijít na to, v jakém oboru se dále realizovat. Ať už v rámci studia na VŠ nebo zahájení pracovní kariéry.Pro maturanty je ideální program Work and Study, díky kterému mohou vycestovat do Kanady, studovat a nabrat pracovní zkušenosti. Kanada je aktuálně nejlepší anglicky mluvící zemí, kam je možné s tímto záměrem vycestovat.

Základní informace o programu Work and Study najdete zde:
https://www.czenadians.cz/work-and-study/

czenadians plakat 2021

 

 • Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2021

23. – 26. listopadu 2021, Výstaviště Brno, pavilon V

www.gaudeamus.cz

Gaudeamus B 2021 – bulletin 1

 

15. 9. 2021

Nabídka zaměstnání – inzerát

u Záchranné služby ASČR PRAHA-ZÁPAD. 

Záchranná služba ASOCIACE SAMARITÁNŮ ČESKÉ REPUBLIKY, založena v roce 1993, je nestátní zdravotnické zařízení, zabývající se přednemocniční neodkladnou péčí, kterou zajišťujeme vozy rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a rychlé lékařské pomoci (RV) ze stanovišť Mníšek p.B. Davle, Zbraslav, řízené zdravotnickým operačním střediskem Záchranné služby SČK, sekundárními převozy (RZP, RLP) –  stanoviště: Zbraslav, Beroun, Benešov, Praha.

 Dále se zabýváme transporty pacientů ze zahraničí i do zahraničí pozemní cestou nebo letecky, zdravotnickými asistencemi, převozy v režimu DRN a v současné době i testováním obyvatelstva na COVID-19 a zároveň i očkováním proti tomuto onemocnění.

Hledáme do našeho týmu kolegy na pozice  – řidič ZZS, řidič DRN, zdravotnický záchranář, všeobecná sestra pro RLP.

Pro zaměstnance i stážisty, je možnost ubytování.

Pro více informací, mě neváhejte kontaktovat:

Jiří Rychvalský 

Vedoucí provozu výjezdových skupin

Záchranná služba ASČR PRAHA-ZÁPAD z.s.

U včely 1442, 156 00 Praha Zbraslav

tel.: 604621611, 773223378

9.9.2021

Informace o veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus!

Ve školním roce 2021/2022 se připravujeje veletrh Gaudeamus Brno, který proběhne v pavilonu V brněnského výstaviště v termínu od 23. do 26. listopadu 2021 a veletrh Gaudeamus Praha, plánovaný v termínu od 25. do 27. ledna 2022 v hale 4 výstaviště PVA Expo Praha.

Veletrhy Gaudeamus jsou určeny zejména všem studentům maturitních a předmaturitních ročníků středních škol všech zaměření. Na veletrzích Gaudeamus studenti najdou širokou nabídku studia na univerzitách, vysokých školách a dalších vzdělávacích institucích z České republiky i zahraničí.

Mezi další doprovodné programy veletrhu patří Přednášky o nabídce studia, Věda pro život, Poradenský servis s Testovacím centrem, Poradenství o studiu v zahraničí a Kariérové poradenství.

 Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. Pro registrované studenty je připraven nový Test studijních typů, průvodce budoucího vysokoškoláka a sleva na vstupné na veletrh.

Veletrhy Gaudeamus v aktuálním školním roce.

 

Kam po maturitě – časopis

V tomto týdnu jsem do všech 4. ročníků roznášela aktuální vydání časopisu Kam po maturitě.

V aktuálním čísle najdete:

 • Jak vybrat VŠ
 • Co ohlídat v maturitním ročníku
 • Dny otevřených dveří do konce roku 2021
 • Ukázku testu OSP NSZ SCIO
 • Přes 90 prezentací VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace.

Pokud se na všechny studenty nedostane, je časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz.

V září ještě přijímají přihlášky např. LF OU, FZS TUL, FJFI a MÚVS ČVUT nebo FS a FMT VŠB-TUO. Kompletní přehled je v článku zde. Studenti se mohou hlásit také na soukromé školy a některé VOŠ. Dny otevřených dveří pořádá ZF MENDELU (16. 9.), rozpis akcí na příští školní rok je aktualizován v tomto článku.

V říjnu bude zahájen další ročník přípravných kurzů na lékařské fakulty, psychologii, práva a další obory v Praze, Brně, Ostravě a online, informace ke kurzům naleznete zde.

Školní rok 2021/2022

Milí studenti,

zdravím Vás v novém školním roce. Na těchto stránkách budu opět publikovat důležité informace o možnostech studia na VŠ a VOŠ, o nabídkách práce a dalších aktivitách v rámci výchovného a kariérového poradenství.

Zároveň nabízím možnost individuálního kariérové poradenství pro všechny, kteří stále tápou, jaké další vzdělávání zvolit. Navštivte mne v kabinetu poradenského pracoviště (vedle učebny U13) a domluvíme si termín.

Přeji Vám úspěšný start, hodně zdraví i velkou dávku štěstí v posledním roce studia.

 

Mgr. Hana Prášková

 

18.6.2021

Červnové číslo časopisu Kam po maturitě + 2. kola přijímacích zkoušek na VŠ

v červnu můžete podat přihlášky na FEI VŠB-TUO nebo LF OU v programu Všeobecné lékařství. Nové termíny vypsaly např. TF ČZU, FBMI ČVUT, FRRMS MENDELU nebo FSI UJEP.

Přehled 2. kol přijímacích zkoušek veřejných vysokých škol je k dispozici v tomto článku i v kalendáři termínů.

V přehledu dnů otevřených dveří jsou doplněné podzimní termíny, někde školy zveřejnily i akce pro začátek roku 2022. V červnu se konají akce FAMU (11. 6.), FA ČVUT (11. -12. 6.), výstava prací FAVU VUTBR (19. – 20. 6.) a AVU (25. – 27. 6. v případě příznivé epidemiologické situace). Úplný přehled najdete zde.

Studenti aktuálně nejvíce hledají následující informace:

Nulté ročníky pro přípravu na přijímací zkoušky 2022, které se zahajují v říjnu 2021.

25. 5. 2021

Vyšší odborná škola grafická
Praha 1, Hellichova 22

přijímá do 31. 5. 2021 přihlášky
k vyššímu odbornému studiu

do studijních zaměření bez talentové zkoušky —
Tisková produkce
Mediální produkce

do studijních zaměření s talentovou zkouškou —
Propagační grafika
Knižní grafika
Fotografická tvorba a média
Restaurování papíru a pergamenu

Přihlášky se podávají formou vyplnění elektronického formuláře
a jeho odeslání e-mailem na adresu prijimacky@hellichovka.cz

Více informací zde: www.hellichovka.cz/vosg/prijimaci-rizeni

5. 5. 2021

Nové číslo časopisu Kam po maturitě

Pokud jste náš dotazník ještě nevyplnili a rádi byste nám poskytli zpětnou vazbu či podněty pro další čísla, budeme rádi za jeho vyplnění zde.

V květnu můžete ještě podat přihlášku na VŠPJ, FAPPZ ČZU (nově akreditovaný program Veterinární asistent), FSZ TUL, DFJP a FEI UPCE, NF VŠE a další veřejné vysoké školy – celý přehled aktualizovaný zde.

Mnoho vysokých škol zrušilo přijímací zkoušky, případně přijímají uchazeče bez zkoušek ve druhém kole. Aktualizovaný přehled najdou studenti zde. VŠ také reagovaly na změny v termínech maturitních zkoušek, aktuální data přijímacích zkoušek uvádíme v kalendáři akcí.

Již jsou vypsané přípravné kurzy od podzimu 2021 v online i prezenční podobě. Úplný přehled je k dispozici zde.

 

Česká komora farmaceutických asistentů, z.s. – nabízí studijní obor farmaceutický asistent

Informace na: www.farmaceutickyasistent.cz, které obor farmaceutický asistent detailně popisují – od možnosti na jakou školu se přihlásit v rámci jednotlivých regionů, také popisuje činnosti a uplatnění farmaceutického asistenta v reálné praxi, včetně možností celoživotního vzdělávání. Obor farmaceutický asistent podpořilo také Ministerstvo zdravotnictví a Unie zaměstnavatelských svazů v roce 2019.

Studuj zdrávku https://www.studujzdravku.cz/farmaceuticky-asistent/.

farmaasist_letak_pro_studenty

 

Pracovní příležitost pro zdravotní sestry

Interní klinika FN v Motole  přijme praktické i všeobecné sestry, a to  na standardní oddělení,  jednotku intenzivní péče, na infekční oddělení i nově zakládanou jednotku intermediální péče.

 Náplň práce: prevence  i léčba dekubitů pomocí moderních prostředků, správná a včasná nutriční podpora pacientů, zajištění  a ošetřování adekvátního cévního vstupu pro každého pacienta.

Nabízíme: máme první PICC tým v ČR. Naše proškolené sestry, které  absolvovaly certifikovaný kurz samostatně zavádějí pod ultrazvukovou navigací midline katétry, PICC a další cévní vstupy.  Jsme jedno z největších center tohoto typu v ČR. V rámci kliniky se snažíme pracovníky dále vzdělávat.  Podporujeme další vzdělávání v certifikovaných  kurzech, na konferencích a seminářích i další zvyšování kvalifikace.

 

3. 5. 2021

VOŠ zdravotnická Praha, obor farmaceutický asistent

Kontakt: na Facebooku bit.ly/FBskupinaDFA nebo webu www.deefacko.cz

farmaceuticky asistent_praha

23. 4. 2021

Upozornění na sportovně charitativní akcí Přes bariéry s policií a Run and help. Na tomto odkaze naleznete video k projektu: https://youtu.be/…CMU

Pokud byste někdo (studenti maturitních ročníků) měl zájem pracovat u středočeské policie, můžete kontaktovat email: krps.bariery@pcr.cz. Zpětně budete osloveni s nabídkou na konání fyzických testů a v případě splnění vám bude vystaven voucher s platností na jeden rok, případně s vámi bude zahájeno klasické přijímací řízení. Více informací o přijímacím řízení naleznete zde: https://www.policie.cz/…spx

Stále jsou přijímáni noví uchazeči do řad středočeské policie – Policie České republiky<https://www.policie.cz/…spx>
www.policie.cz

7. 4. 2021

Kam po maturitě – další číslo časopisu, online verze časopisu je dostupná zde.

Co zde najdete:

 • status studenta po maturitě
 • 2. kola přihlášek na VŠ
 • virtuální dny otevřených dveří VŠ (do prázdnin)
 • Kam po maturitě – do práce
 • prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol
 • www.kampomaturite.cz

 

31. 3. 2021

Jazykové studium – se statutem studenta, www.bi.cz

BOHEMIA INSTITUT s.r.o.
Tuklatská 3/2105,
100 00 Praha 10

 • DENNÍ JEDNOLETÉ POMATURITNÍ STUDIUM JAZYKŮ je vhodnou alternativou dalšího studia pro ty, kteří ihned nenastupují na další školu nebo neuspějí u přijímacího řízení. Studium je zařazeno do vyhlášky MŠMT a zachovává letošním maturantům nebo absolventům konzervatoří statut studenta.  Rok s plným zaměřením pouze na jazykovou výuku je dobrou alternativou i pro absolventy VOŠ, některé výhody si mohou studiem také zachovat a především využijí další rok efektivně.
 •  nabízíme výrazné slevy na školném a další bonusy a to bez jakéhokoli rizika (bez nutnosti úhrady školného, s možností mnoha splátek a s nulovým odstupným v případě dalšího přijetí na VŠ dle smlouvy).
 • školné, které je velmi příznivé (s ohledem na velký rozsah hodin a také skutečnost, že jazykové školy nečerpají žádné dotace na tyto programy) se studentům plně vrátí formou studentských výhod v tomto roce.
 • škola má již 29 letou tradici, specializuje je na pomaturitní jazykové studium,  je certifikovaným a zakládajícím členem Asociace jazykových škol, je také akreditovaným testovacím centrem mezinárodních jazykových certifikátů ETS Global (TOEFL, TFI, TOEIC,…). Tyto zkoušky mohou studenti skládat interně na škole po absolvování jednoletého studia a to pouze za manipulační poplatek.  Jde o pražskou školu, pro mimopražské studenty poskytuje škola ověřené kontakty na ubytovací zařízení.
 •  více o studiu také na: http://www.bi.cz/jazykove-kurzy/jazykove-pomaturitni-studium/pomaturitni-studium-slevy/

 Dopis pro maturanty

Milá budoucí maturantkomilý budoucí maturante nebo absolvente,

 Oslovili jsme vedení Vaší školy, aby Vás informovalo o zajímavém jednoletém studiu po střední škole a za tuto možnost děkujeme.

 – osobní přístup, reference, tradice 29 let
Více na: www.bi.czinfo@bi.cz, 274 776 256, 724 173 829

POMATURITNÍ DENNÍ JAZYKOVÉ STUDIUM
A
, N, Fr, Šp, R; se statutem studenta

 • Kvalitně zvládnuté jazyky ( a to nejen angličtinu) budete potřebovat a to na vyšší úrovni než je středoškolská úroveň!
 • Využijte skutečně efektivně a s jasným cílem rok po maturitě se statutem studenta.
 • Odložte si rozhodování o své budoucnosti o další rok a dejte si výhodu jazykové výbavy, z které budete čerpat celý život!
 • Prožijete skvělý rok, plný zajímavého studia i zábavy.
 • Jazyky zvládnete skutečně aktivně před VŠ nebo prací.

VYUŽIJTE VÝHODNÉ PODMÍNKY FIRST MINUTE

PRO VÁS- oslovené studenty prostřednictvím Vaší střední školy – sleva 6000,-Kč až do 30.dubna (standardně jen do 31.března) a další sleva 2000 – 3000,-Kč při kombinaci jazyků

Konečná cena ročního studia  21.900,-Kč (a to bez ztráty výhody více splátek – nyní až deseti).

 A NAVÍC ! – pokud přivedete kamaráda- získáte oba další slevu 1000.-Kč a pokud zvládnete osobní přeregistraci do 15.dubna – získáte ISIC KARTU ZDARMA!

To už stojí za kliknutí zde 😉 a nebo využijte rychlé registrace zde (uveďte odkaz na Vaši SŠ) či na tel.: 602 299 847

Pokud se později dostanete na VŠ nebo budete čekat na opravnou/náhradní  maturitu – školné vrátíme dle smlouvy nebo
převedeme na tzv. intenzivní studium (při neúspěšné maturitě) , nečekejte tedy zbytečně dlouho ať nepřijdete o výhodné podmínky – NIC NERISKUJETE!

S BOHEMIA INSTITUTem vsadíte na jistotu 

u nás garantovaný pokrok o minimálně 2 znalostní stupně (často i více), v každé skupině kombinace 3-5 lektorů vždy plně profesionálních, zkušených, trpělivých a vstřícných, českých i zahraničních, možnost úhrady školného v individuálních splátkách bez navýšení ceny, mezinárodní testy ETS Global v rámci studia jen za paušální poplatek, zajištění literatury, spousta akcí a doplňkových aktivit, ověřené kontakty na výhodné ubytování pro mimopražské studenty,…

… již 29 let mluvíme společnou řečí.     Nahlédněte na některé reference na naši školu zde.

 Budeme rádi, když si k nám najdete cestu, informujte se telefonicky, rádi Vám poskytneme další informace.

Přejeme Vám úspěšné dokončení studia v nesnadných podmínkách a také mnoho úspěchů u maturitních zkoušek.

Těšíme se na setkání s mnohými z Vás!


26. 3. 2021

Vysoká škola technická a ekonomická České Budějovice

nabízí tyto studijní programy:

 • Podniková ekonomika
 • Řízení lidských zdrojů
 • Pozemní stavby
 • Technologie a řízení dopravy
 • Strojírenství

odkaz: https://mailchi.mp/54d105489c3f/10-1-dvod-pro-studovat-vte-4850646

VOŠ a SZeŠ Benešov

otevírá nový obor – veterinární asistent – jde o 3leté studium, titul DiS. – přihlášky lze podávat do 31. 5. 2021

 

17. 3. 2021

Provozně ekonomická fakulta ČZU Praha – studijní programy + Den otevřených dveří

 •  aktuální nabídka studijních programů – v oblasti informatiky, ekonomie nebo humanitních věd (lze i v anglickém jazyce)
 • Provoz a ekonomika / Economics and Management
 • Podnikání a administrativa / Business Administration
 • Informatika / Informatics
 • Systémové inženýrství
 • Veřejná správa a regionální rozvoj
 • Hospodářská a kulturní studia
 • Inovativní podnikání

Den otevřených dveří, který se koná 19. 3. 2021 na webových stránkách budpefak.cz, a na facebookovém profilu fakulty. Studenti se zde mohou ptát zástupců z řad studentů či vedení fakulty na otázky, které je ke studiu na fakultě zajímají. Připravena jsou také ukázková videa z prostředí fakulty.  Kompletní informace o studijních programech najdete na webu budpefak.cz, vč. kontaktů na naše studenty, na které se mohou obrátit se svými dotazy. Nechybí ani virtuální prohlídka fakulty a kampusu.
Více informací najdete na webu a sociálních sítích fakulty:

https://budpefak.pef.czu.cz

https://www.pef.czu.cz/cs/ 

https://www.facebook.com/pef.czu.cz 

https://www.instagram.com/pefczucz/

 

VŠ a VOŠ PRIGO – alternativa jiného přístupu ke vzdělávání

nabízí pedagogické, humanitní, ekonomické, právní zdravotní nebo přírodovědné obory.

 •  školy naleznete v Ostravě, Olomouci, Havířově, Novém Jičíně a Bruntále
 • všechny programy mají platnou akreditaci Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství
  nebo MŠMT
 • studium na vysoké škole i vyšší odborné škole je pro všechny prezenční studenty ZDARMA, po celou dobu studia je financováno ze stipendijního fondu. Zároveň každý student obdrží iPad nebo MacBook k použití pro školu i domov. Zařízení je vždy nové a je vybrané a zakoupené po dohodě se studentem. Po ukončení studia si je může absolvent bezplatně ponechat. Moderní technologie studenti neobdrží samoúčelně, ale jsou využívány ke zcela novému pojetí výuky.

PRIGO – Průvodce – VŠ

PRIGO – Průvodce VOŠ

8. 3. 2021

Časopis ABSOLVENT vychází  dvakrát za rok, a to jak na jaře (duben), tak i na podzim (listopad), pomáhá v rozhodování o vaší budoucnosti.

Aktuální, již #06 číslo časopisu Absolvent je k dispozici na ISSUU profilu, obsahuje informace o oborech, rozhovory se zástupci z řad akademiků a firemních expertů přináší náhled na různé způsoby osobního a kariérního rozvoje a slouží jako inspirace při volbě té nejvhodnější kariérní cesty.

 

3. 3. 2021

Nové číslo časopisu Kam po maturitě www.kampomaturite.cz

v březnu uzavírá příjem přihlášek 85 fakult veřejných a státních vysokých škol. Kalendář termínů najdete zde.

Virtuální dny otevřených dveří v březnu pořádají například všechny fakulty OSU, FVL a FVT UNOB, PEF MENDELU, FHS UK, TF ČZU nebo FM VŠE. Kompletní přehled je k dispozici zde a také v kalendáři termínů.

Nové a aktualizované články:

 

3. 3. 2021

Nabídka studia na ČZU Praha- Institut vzdělávání a poradenství, obor: Kariérové poradenství a vzdělávání

 • možnost bakalářského studia na České zemědělské univerzitě v Praze, konkrétně na Institutu vzdělávání a poradenství
 • je možno se i zpětně zúčastnit listopadových a lednových online dnů otevřených dveří, případně těch nadcházejících, které proběhnou online dne 19. března 2021
 • informace o akreditovaných studijních programech – na webových stránkách institutu www.ivp.czu.cz: podsekce Studium – Studijní programy nebo podsekce DOD

leták_KPV_2021

letak_UPV_2021

 

3. 2. 2021

Milí studenti,

blíží se termíny podávání přihlášek na VŠ, v obrazové příloze je vzorové vyplnění přihlášky na VŠ, kód školy (KKOV) najdete na všech vysvědčení, ale pro jistotu:

veřejnosprávní činnost: 68-43-M/01

sociální činnost: 75-41-M/04

asistent zubního technika: 53-44-M/03

praktická sestra (zdravotnický asistent): 53-41-M/03

Pozn.: Omlouvám se za horší kvalitu obrázků, ale přihláška je jasná, přehledná a srozumitelná – pokud budete číst vysvětlivky k číslům.

Přihlášky, které potřebujete potvrdit školou, mi noste již vyplněné, včetně vypsaných předmětů
a známek + vysvědčení za všechny 4 roky (event. výpis katalogového listu – vytiskne vám paní zástupkyně, když ji hezky poprosíte)! 

V době distanční výuky jsem ve škole každé pondělí od 8:30 do 12:30 hodin.

Přihlášky na VOŠ se podávají průběžně (obvykle do konce května), pro kontrolu známek platí totéž, co u VŠ.

Mgr. Hana Prášková

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyšlo další číslo časopisu Kam po maturitě:

 • do 28. 2. 2021 můžete podávat přihlášky na 24 fakult veřejných vysokých škol. Konkrétní termíny pro rok 2021 a obsah přijímacích zkoušek najdete v kalendáři na http://vysokeskoly.com/kalendar-akci-1/.
 • virtuální dny otevřených dveří v únoru pořádají například FVP a FPS SLU, FAF UK, všechny fakulty UTB, VŠCHT, UJEP nebo VŠB-TUO
 • jsou aktualizovány e-booky, které si můžete zdarma stáhnout na www.kampomaturite.cz/e-booky – jak se dostat na obor psychologie, právnické fakulty, medicínu a další. E-booky obsahují informace k náplni přijímacích zkoušek, termíny pro rok 2021 a vzorové testy pro dané programy a obory. Aktualizovány jsou také odkazy na vzorové testy a varianty přijímacích zkoušek jednotlivých skupin oborů.

Další zajímavé články:

www.kampomaturite.cz

 

22. 1. 2021

Pozvánky na DOD

Univerzita Karlova

 

Česká zemědělská univerzita

 • Den otevřených dveří na ČZU dne 23. ledna 2021 online od 10:30 na www.dod.czu.cz
 • prohlídka kampusu ČZU i dalších míst, program jednotlivých fakult, informace o studiu a přijímacích zkouškách, online streamy se studenty a zástupci fakult.
 • odkaz na FB událost: https://fb.me/e/deeE7nLzt

 

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

 • pořádá ve čtvrtek 4.2.2021 online Den otevřených oken (online) v době od 10 do 20 hodin je pro uchazeče o studium připraven atraktivní program: 360° videa představí možnosti studia na fakultách zlínské univerzity + pedagogové a studenti se na vás těší také v live chatu, ve kterém se budete moci zeptat na vše, co vás kolem studia zajímá

FB profil: https://www.facebook.com/UTBZlin

Událost DOO:  http://bit.ly/UTB_DOO_ONLINE

Informace pro studenty:  https://www.utb.cz/zacni-jinak/

 

19. 1. 2021

Pozvánka na DOD

13. 1. 2021

GAUDEAMUS – veletrh škol

první série přednáškových dní s univerzitami, fakultami a vysokými školami z ČR, SR i zahraničí v rámci On-line veletrhu Gaudeamus 2021 odstartuje už  od 19. ledna 2021. Je připraveno 6 přednáškových dní s 43 jedinečnými přednáškami včetně 3 celouniverzitních prezentací. Přednáškové dny budeme vysílat živě na Facebook a Youtube „Gaudeamus – veletrh vzdělání“. Záznamy přednášek budou následně k dispozici až do uzávěrky podávání přihlášek na VŠ. Během každé přednášky mají studenti možnost se přednášejícího na cokoliv zeptat prostřednictvím moderovaného chatu, nebo kontaktního e-mailu.

 Účast na přednáškových dnech je zdarma pro registrované na www.gaudeamus.cz (přes tlačítko „Registrace na veletrh“ v pravém horním rohu kterékoliv stránky). Do registračního formuláře stačí zadat platný e-mail. Registrovaným pošleme pozvánku ke sledování přednáškových dní.

PROGRAM PŘEDNÁŠKOVÝCH DNÍ:

 19. ledna 2021 

  9:00 –   9:30       Proč studovat na VŠB – Technické univerzitě Ostrava? Protože technika je sázka na budoucnost!

  9:35 – 10:05       Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze

10:10 – 10:40       Jabok – Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická

10:45 – 11:15       Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze

11:20 – 11:50       Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

11:55 – 12:25       Fakulta strojní ČVUT v Praze

12:30 – 13:00       Fakulta stavební ČVUT v Praze

 20. ledna 2021 

9:00 –   9:30       Západočeská univerzita v Plzni

  9:35 – 10:05       Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

10:10 – 10:40       Jak vám může osobní portfolio Europassu pomoci k úspěchu – NPI ČR

10:45 – 11:15       Přijďte studovat na univerzitu do Pardubic

11:20 – 11:50       Jak si vybrat vysokou školu (JCMM)

11:55 – 12:25       Fakulta architektury ČVUT v Praze

12:30 – 13:00       Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze

 21. ledna 2021 

9:00 –   9:30       Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

  9:35 – 10:05       Vysoká škola ekonomická v Praze

10:10 – 10:40       Vysoká škola logistiky

10:45 – 11:15       Prague College

11:20 – 12:25       Diskusní panel se studenty pedagogických fakult

12:30 – 13:00       Univerzita obrany – více než vysoká škola

 22. ledna 2021 – přednáškový den České zemědělské univerzity v Praze

9:00 –   9:25      Představení České zemědělské univerzity v Praze

  9:30 – 10:00      Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze

10:05 – 10:35      Technická fakulta ČZU v Praze

10:40 – 11:10      Fakulta životního prostředí ČZU v Praze

11:15 – 11:45      Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze

11:50 – 12:05      Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze

12:10 – 12:40      Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze

 26. ledna 2021 – přednáškový den Vysokého učení technického v Brně

9:00 –   9:30       Představení Vysokého učení technického v Brně

  9:35 – 10:05       Centrum sportovních aktivit VUT v Brně

10:10 – 10:40       Fakulta architektury VUT v Brně

10:45 – 11:15       Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně

11:20 – 11:50       Fakulta informačních technologií VUT v Brně

11:55 – 12:25       Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

12:30 – 13:00       Fakulta stavební VUT v Brně

 27. ledna 2021 – přednáškový den Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

 Aktuální program přednášek najdete také na této stránce: https://gaudeamus.cz/e-roadshow/#Dny

 

13. 1. 2021

Pozvánka na DOD:

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice

zve studenty na druhý Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, dne 14.1.2021 od 14:00 h.

V čase od 14:00 do 16:00 je připraveno online setkání, na které se můžete registrovat na tomto odkazu:
https://fzs.upce.cz/fzs/dny-otevrenych-dveri-fzs

11. 1. 2021

Pozvánky na DOD:

Pedagogická fakulta UK

Dne 14. 1. 2021 od 12:00 do 17:00 hodin proběhne Den otevřených dveří pořádaný Pedagogickou fakultou UK. Akce proběhne online přes platformu Eventee. Všechny podrobné informace k akci naleznete v kalendáři na našem fakultním webu.

Chcete-li se akce zúčastnit, je potřeba se v den konání přihlásit pomocí odkazu, který bude zveřejněn na webu fakulty. Po přihlášení do virtuálního prostředí se budete v aplikaci již volně pohybovat (sledovat živé přenosy kateder a studentů nebo se dotazovat vyučujících).

Kontakt: Julie Havlická
Oddělení pro vnější vztahy a organizační záležitosti PedF UK
e-mail: pr@pedf.cuni.cz
tel.: 221 900 108

Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické (NF VŠE)

 Den otevřených dveří proběhne v pátek 15. ledna 2021 v 13:00 hodin. S ohledem na aktuální situaci bude probíhat formou ONLINE, a to prostřednictvím webových stránek https://nf.vse.cz/dod, kde naleznete veškeré potřebné informace.

Národohospodářská fakulta VŠE v Praze nabízí zájemcům o studium možnost získat univerzitní ekonomické vzdělání založené na výuce tradičních národohospodářských disciplín. V bakalářském stupni studia si mohou studenti vybírat ze studijních programů sahajících od ekonomické teorie přes hospodářskou politiku až po veřejnou správu a regionální rozvoj, s uplatněním nejen v institucích státní správy, ale i v podnikání.

Na Dni otevřených dveří NF VŠE se studenti dozvědí vše o:

 • studiu, studijních programech i dalších možnostech studentů NF VŠE;

• podmínkách přijetí, přihlášce ke studiu a dalších důležitých skutečnostech souvisejících s přijetím na NF VŠE.

Program:

Úvodní slovo děkana.

Vystoupení proděkana pro studium.

Vystoupení proděkana pro zahraniční vztahy.

Prezentace studentů přibližující život na (s) NF VŠE.

Diskuse a odpovědi na dotazy studentů budou probíhat po celou dobu akce formou chatu.

DOD NF VŠE plakát

4.1. 2021

Milí čtvrťáci,

zdravím v novém roce 2021 a přeji Vám hodně zdraví a štěstí, protože oboje budete letos potřebovat.

Mgr. H. Prášková

Opět vyšlo další číslo časopisu Kam po maturitě, časopis je ke stažení či prohlédnutí zdarma na http://www.casopis.kampomaturite.cz/.

Co v čísle najdete:

Manuál, jak zvládnout přijímací řízení na vysoké školy
Jak vybrat vysokou školu
Novinky u maturit 2021
Mapu vysokých škol v ČR
Prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace.

 

2. 12. 2020

Milí studenti,

vyšlo další číslo časopisu Kam po maturitě  www.kampomaturite.cz. Vysoké školy pořádají další on-line dny otevřených dveří, např. fakulty UNOB, všechny fakulty UPOL, LDF MENDELU, FAF UK. -podrobný seznam na stránkách časopisu.

POZOR! POZOR! POZOR!

12. 12. 2020 proběhne první termín NSZ SCIO v online podobě, další bude následovat 6. února 2021.

Další termíny: 6. 2. 2021, 6. 3. 2021, 28. 3. 2021, 17. 4. 2021, 22. 5. 2021 (sobota) zatím možnost volby prezenční nebo online

Místa konání NSZ:

Česká republika

Brno, Břeclav, České Budějovice, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Jihlava, Kladno, Liberec, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Prostějov, Sokolov, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín

Slovenská republika

Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Martin, Michalovce, Nitra, Poprad, Prešov, Žilina

Obecné studijní předpoklady – OSP

Test Obecných studijních předpokladů (OSP) v rámci NSZ testuje základní dovednosti a schopnosti pro úspěšné vysokoškolské studium. Nejedná se o test středoškolských znalostí, při řešení úloh se vychází pouze z informací v zadání. Test je proto spravedlivější – jeho výsledek nezáleží tolik na tom, na jak kvalitní střední škole kdo studoval.

Oddíly testu:

 1. Verbální oddíl (35 minut, 33 úloh)
 2. Analytický oddíl (50 minut, 33 úloh)

Verbální oddíl: Úlohy v tomto oddílu testují schopnost precizní práce s jazykem, porozumění delším textům a předložené argumentaci. Úlohy vyžadují pečlivou analýzu textů a kritickou práci s textem jako celkem.

Analytický oddíl: Úlohy testují schopnost práce se soubory informací, orientaci v sadě podmínek a vyvozování z nich a schopnost pracovat s kvantitativními údaji

Na každý oddíl je přesně stanovený čas. Mezi oddíly nelze během zkoušky přeskakovat.

Základy společenských věd – ZSV

Obsah testu vychází primárně z učiva základů společenských věd na gymnáziu. Zároveň se ale v testu mohou vyskytnout úlohy, které středoškolské znalosti překračují. Proto doporučujeme pracovat i s doporučenou literaturou.

Test se skládá z 60 úloh a je rozdělen do tří částí: Člověk a společnost (úlohy z oboru psychologie, sociologie, filozofie), Stát a právo (politologie a právo), Hospodářství a svět (ekonomie, evropská integrace a moderní dějiny zahrnující období od 1848 do současnosti s důrazem na české a světové dějiny v kontextu mezinárodních vztahů).

V testu se neobjevují úlohy zasahující do jiných oblastí ani úlohy k aktuálnímu kulturnímu dění. Určitou výjimkou jsou úlohy týkající se politického dění: smyslem není zkoumat podrobné znalosti, ale celkový přehled v oborech politologie a evropská integrace získávaný třeba sledováním politického dění nebo četbou denního tisku. Na řešení testu budete mít 60 minut, mezi jednotlivými oddíly je možné přecházet a úlohy řešit v libovolném pořadí.

 

 

2. 12. 2020

Den otevřených dveří Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Den otevřených dveří proběhne 5.12.2020, tentokrát v online podobě.

Od 10:00 hodin Vás čekají zbrusu nová videa o nabízených studijních programech, nahlédnete do našich odborných učeben.

Od 11:00 do 14:00 se mohou studenti účastnit online setkání, na které se mohou registrovat na tomto odkazu https://fzs.upce.cz/fzs/dny-otevrenych-dveri-fzs. Budeme rádi i za sdílení události na Facebooku https://www.facebook.com/events/3422432711145652

23. 11. 2020

Pozvánka na online akci s názvem Na Karlovku online, která proběhne v sobotu 28. 11. 2020. Uchazeči/uchazečky s ekonomickým znevýhodněním – pro ně UK Karlova nabízí podání jedné přihlášky zdarma.

·         Webová stránka akce Na Karlovku online – www.nakarlovku.cz

·         Videopozvánka na akci Na Karlovku Online: youtube.com/watch

·         Facebook Na Karlovku Online: bit.ly/3et9BLs

·         Brožura Studuj Na Univerzitě Karlově: uchazeci.cuni.cz/UCH-52-version1-studuj na univerzitě karlově.pdf

·         Na Karlovku navzdory překážkám – Nabídka pro studenty/ky se socioekonomickým znevýhodněním: ukpoint.cuni.cz/IPSC-524-version1-na karlovku navzdory prekazkam nabidka pro studentyky se socioekonomickym znevyhodnenim.cz

·         Přihláška zdarma: centrumcarolina.cuni.cz/CC-200

·         www.cuni.cz

·         www.uchazeci.cuni.cz

23. 11. 2020

Pozvánka na online Dny otevřených dveří na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, které se konají ve dnech:

11.11.2020, 25.11.2020, 9.12.2020, 9.1.2021, 3.2.2021

vždy od 13 do 18 hodin.

další informace na: https://www.faf.cuni.cz/DOD

 

11. 11. 2020

Další číslo časopisu Kam po maturitě ke stažení na stránkách www.kampomaturite.cz

 1. na konci listopadu končí příjem přihlášek u velké části uměleckých oborů. Důležitá data aktualizujeme v kalendáři akcí na VysokeSkoly.com.
 2. v listopadu a na začátku prosince se stále konají akce VŠ pro uchazeče – dny otevřených dveří – jsou většinou ve virtuální podobě, např.: Open Day MU (7.11.), FVL a FVT UNOB, VŠTE ČB (26.11.) a další.
  Přehled všech akcí  na stránkách www.kampomaturite.cz
 3. V listopadu zahájeny kurzy Medicína + Farmacie (Praha, Brno, Ostrava, sobota), Policejní akademie (Praha, středa, sobota), Právo a Psychologie v Ostravě, poslední místa jsou v některých již zahájených kurzech. Kurzy jsou převedeny do online podoby. Všechny informace a odkazy na www.kampomaturite.cz

27. 10. 2020

Milí čtvrťáci,

protože karanténní opatření dopadají i na veletrhy vysokých škol, jsou  připraveny jiné varianty těchto akcí. Např. největší veletrh vysokých škol – Gaudeamus vás zve na on-line přednáškové dny, které se konají jako náhrada za zrušený podzimní veletrh v Brně.

Přednáškové dny proběhnou v termínech: 3., 4., 10. a 11. listopadu 2020.
Aktuální program přednášek najdete zde https://gaudeamus.cz/e-roadshow.

Přednášky budou dle programu živě vysílány na Youtube kanál a Facebookový profil „Gaudeamus – veletrh vzdělávání“. Po skončení přednáškových dní budou na Youtube kanálu a www.gaudeamus.cz k dispozici záznamy přednášek pro pozdější shlédnutí.

 Přímé odkazy na profily:

 

 2. 10. 2020

Milí studenti,

v době distanční výuky budu k dispozici v pondělí a ve středu.

Kdo chce nebo již má domluveno, může přijít v tyto dny na konzultaci v rámci kariérového poradenství. Zájemce prosím o předběžné přihlášení na můj školní email: richterova@sosbn.cz

Mgr. Hana Prášková

 

2. 10. 2020

Nebojte se a koukněte se 🙂 na www.nevypustdusi.cz

Zajímavá stránka pro všechny, kteří mají psychické problémy spojené s náročným studiem, potíže v osobním životě, potýkají se s duševní nemocí nebo jen se strachem
a úzkostí.

“Neziskovka” Nevypusť duši. Pořádají informační workshopy pro středoškoláky v Česku i na Slovensku, mají rozhovory na Youtube, spolupracují s Národním ústavem duševního zdraví
a s organizacemi jako jsou Green Doors, Práh či Anabell.

Na jejich stránkách jsou k dispozici i kontakty na různé pomáhající instituce (linky důvěry, krizová centra, svépomocné skupiny, centra duševního zdraví, organizace pomáhající lidem s duševním onemocněním aj.). Instituce jsou rozděleny podle věku klientů nebo podle typu problematiky.

Nevypusť Duši, z.s. 

www.nevypustdusi.cz

☎ Telefon: +420 777 215 288 (PO – PÁ: 9.00 – 17.00)

✉ Email: info@nevypustdusi.cz

 

9. 9. 2020

Nové číslo časopisu Kam po maturitě

Co v čísle najdete:

 • Speciál: Humanitní obory
 • Rektoři VŠ a COVID-19 – krize jako příležitost ke změně
 • Jak se připravovat v době distanční.
 • Dny otevřených dveří do konce roku 2020
 • Maturitní rok: Co ohlídat poslední rok na střední
 • Prezentace VŠ, VOŠ a jazykových škol a další užitečné informace.

Časopis ke stažení či prohlédnutí zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz

 

9. 9. 2020

Milí studenti,

zdravím Vás v novém školním roce – snad bude probíhat v normálním režimu. Opět vás budu na těchto stránkách informovat o všem, co se týká maturity, možností dalšího studia a pracovních příležitostí a jiných záležitostí, která Vás budou týkat.

Pro všechny studenty 4. ročníků opět nabízím možnost testování a osobní konzultace v rámci kariérového poradenství. Možné jsou čtvrtky od 13:30 hodin, event. jiné dny, ale vždy je nutná osobní domluva!

Přeji Vám všem úspěšný start.

Mgr. Hana Prášková

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

6. 5. 2020

Milí studenti,

potvrzené přihlášky, které mi ve škole necháváte v době karantény, jsou k vyzvednutí v sekretariátu školy.

 

30. 4. 2020

Dubnové číslo časopisu je ke stažení zdarma na www.casopis.kampomaturite.cz

Aktualizaci údajů o 2. kolech přijímacího řízení vysokých škol, posunu termínů pro příjem přihlášek (např. FSV UK do 30. 4.) a konání přijímacích zkoušek (např. přesun TSP MU na 20. – 21. 6. 2020). Všechny informace studenti najdou na http://www.vysokeskoly.com/kalendar-akci-1/

Většina akcí (dny otevřených dveří, přípravné kurzy) vysokých škol je sice pozastavena či odložena, školy však postupně přecházejí na distanční výuku. Stejná opatření uplatňujeme u našich přípravných kurzů – v současné době se studenti mohou online připravovat na přijímací zkoušky či maturitu z biologie, fyziky nebo chemie. Nově už jsme vypsali kurzy se zahájením od října 2020. Virtuální den otevřených dveří pořádala např. FAPPZ ČZU nebo VŠE.

Studenti v rámci samostudia mohou využít e-booky (jak udělat maturitu, dostat se na psychologii, medicínu atd.), jsou ke stažení zdarma, případně odkazy na testy vysokých škol z minulých let. Didaktické testy z minulých let mohou studenti procházet a stahovat i na našem webu. Studentky psychologie z Masarykovy univerzity připravily pro své kolegy návod, jak si zachovat duševní zdraví nejen při učení v době karantény.

18. 3. 2020

Milí studenti,

pokud potřebujete potvrdit přihlášky na VŠ a VOŠ, budu ve škole k dispozici každou středu od 9:00 hodin do 12:00 h. Je nutné, abyste si s sebou přinesli:

 1. vyplněnou přihlášku
 2. všechna vysvědčení (od 1.roč – do 4.roč) – ne vždy tady bude paní zástupkyně, aby Vám vytiskla katalogový list – bez vysvědčení nelze přihlášku potvrdit !!!!
 3. pokud Vám středa nevyhovuje, zanechte přihlášku i vysvědčení u paní zástupkyně nebo u mě v kabinetu, pokud bude přítomen jiný kolega
 4. choďte, prosím, s přihláškami včas, nenechávejte to na poslední chvíli, vzhledem k okolnostem není možné vyhovět na počkání

19. 2. 2020

Univerzita Karlova zve na virtuální akci, kterou pořádá pod názvem Informační týden. Akce se uskuteční ve dnech 24. – 29. února 2020. Tuto akci pro Vás připravil UK Point – informační, poradenské a sociální centrum UK.
Cílem Informačního týdne je poskytnout uchazečům v době podávání přihlášek ke studiu
kompletní, přehledné a aktuální informace o přijímacím řízení. Uchazečům o studium je UK Point
připraven asistovat prostřednictvím infolinky 224 491 850 a e-mailu infotyden@ruk.cuni.cz a jako
každý rok jsou připraveny i speciální webové stránky www.info.cuni.cz/infotyden.

Uchazečům a studentům se speciálními potřebami je na Univerzitě Karlově poskytována podpora zajišťující možnost absolvování modifikovaného přijímacího řízení, případně studia. Více informací naleznete zde:

https://centrumcarolina.cuni.cz/CC-18.html

Kontakt: Mgr. Markéta Houdková

UK Point – oddělení informačních služeb Celetná 13, Praha 1
tel.: 224 491 772, mobil: 778 420 550 marketa.houdkova@ruk.cuni.cz, web: ukpoint.cuni.cz

 

4. 2. 2020

Pozvánka na 4. ročník JOB DAY

 v Jahodovce – VOŠSP

Srdečně Vás zveme na další ročník setkání zaměstnavatelů a studentů  

v pátek 6. března 2020 v aule školy.

Přijďte se podívat, v jakém zaměstnání se můžete uplatnit po vystudování  Jahodovky VOŠSP.

Zaměstnavatelé budou prezentovat na stáncích, v jednotlivých učebnách budou probíhat workshopy a proběhne i hromadná prezentace. Studenti si namístě mohou vyjednat pracovní místo/brigádu. Vybrané neziskové organizace budou nabízet výrobky svých klientů včetně drobného občerstvení.

 Začátek akce 8:30, konec akce 11:30. 

Přihlašte se co nejdříve!!!

Vedení Jahodovky – Vyšší odborné školy sociálně právní

Případné dotazy směrujte na asistentku ZŘ paní Janu Knapovou (jana.knapova@vossp.cz, 770 186 181, 272 661 204)

JOB-DAY-2020-upoutávka-Jahodovka.jpg

 

4. 2. 2020

Milí studenti, vychází další elektronický časopis “Kam po maturitě”,

do 28. a 29. 2. 2020 můžete podávat přihlášky na 33 fakult veřejných vysokých škol. Konkrétní termíny pro rok 2020 a obsah přijímacích zkoušek najdete v kalendáři na:
http://vysokeskoly.com/kalendar-akci-1/

Dny otevřených dveří v únoru pořádají například UTB ve Zlíně, FEL ČVUT, PEF MENDELU, vybrané fakulty TUL nebo Právnická fakulta UK.

Jsou aktualizovány e-booky, které si můžete zdarma stáhnout na www.kampomaturite.cz/e-booky – jak se dostat na obor psychologie, právnické fakulty, medicínu a další. E-booky obsahují informace k náplni přijímacích zkoušek, termíny pro rok 2020 a vzorové testy pro dané programy a obory.

Další zajímavé články:

Ing. Zuzana Večerková
AMOS – KamPoMaturite.cz, s.r.o.
Dukelských hrdinů 21 170 00 Praha 7
606 112 220
vecerkova@kampomaturite.cz www.kampomaturite.cz

 

4. 2. 2020 – informace k přihláškám na VŠ

Milí studenti,

blíží se termíny podávání přihlášek na VŠ, v obrazové příloze je vzorové vyplnění přihlášky na VŠ, kód školy (KKOV) najdete na všech vysvědčení, ale pro jistotu:

veřejnosprávní činnost: 68-43-M/01

sociální činnost: 75-41-M/04

asistent zubního technika: 53-44-M/03

praktická sestra (zdravotnický asistent): 53-41-M/03

Přihlášky, které potřebujete potvrdit školou, mi noste již vyplněné, včetně vypsaných předmětů
a známek + vysvědčení za všechny 4 roky (event. výpis katalogového listu – vytiskne vám paní zástupkyně, když ji hezky poprosíte)!

Přihlášky na VOŠ se podávají průběžně (obvykle do konce května), pro kontrolu známek platí totéž, co u VŠ.

Mgr. Hana Prášková

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. 1. 2020

Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni zve všechny zájemce na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, pořádaný dne 22. 1. 2020 v prostorách fakulty na adrese Husova 11, Plzeň.

(pozvánka po rozkliknutí níže)

FZS ZČU v Plzni_DOD_22.01.2020

8. 1. 2020

Milí studenti,

vítám Vás v novém roce 2020 a přeji Vám hodně štěstí, pevné zdraví a úspěšné složení všech zkoušek, které Vás v tomto roce čekají.

Mgr. Hana Prášková

výchovný poradce

9. 12. 2019

Na stránkách www.scio.cz najdete v záložce Magazíny a newslettery ke stažení i k přečtení aktuální (prosincový) newsletter pro maturanty “Jak na VŠ“.

Další termíny NSZ:

8. února 2020 leden 2020 OSP, ZSV, MAT, VŠP
7. března 2020 2020 OSP, ZSV, MAT, VŠP, AJ
4. dubna 2020 2020 OSP, ZSV, MAT, Bi, Ch, AJ, NJ, ŠJ, VŠP
1. května 2020 2020 OSP, ZSV, MAT, Bi, Ch, AJ, NJ, ŠJ, VŠP, ZSV ES
23. května 2020 2020 OSP, ZSV, Bi, Ch, VŠP, ZSV ES

 

GAUDEAMUS PRAHA 2020

 • ve dnech 21. 1. – 23. 1. 2020 se v Praze koná Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání
 • místo: PVA Expo Praha, Letňany, hala 4
  • otvírací doba: út. 21.1. – st. 22.1.    8:00 – 16:00 h, čt. 23.1.    8:00 – 15:00 h
  • doprava: autobusová linka od stanice metra C “Letňany” zdarma pro všechny návštěvníky
  • účast: 180 vystavovatelů, 250 fakult českých i zahraničních vysokých škol a více než 6 000 studijních oborů
 • proč na veletrh:
  a) dozvíš se informace o fakultách i studijních oborech
  b) můžeš si otestovat své studijní předpoklady
  c) můžeš se zúčastnit tematických přednášek
  d) můžeš se zúčastnit kariérového poradenství
  e) získáš tištěný i elektronický katalog
  f) dostaneš odpovědi na různé otázky (např. Kam po maturitě?, Jak se dostat na VŠ nebo VOŠ?, Na jaký studijní obor mám předpoklady?, Kde lze studovat vybraný obor?, Za jakých podmínek může český student studovat v zahraničí? …..)

25. 11. 2019

Informace pro všechny zájemce o studium na pedagogické fakultě:

Dne 5. 12. 2019 od 9 hodin se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy koná den otevřených dveří.

5. 11. 2019

Upozornění pro maturitní ročníky: na konci listopadu končí příjem přihlášek u velké části uměleckých oborů.

Důležitá data najdete v kalendáři akcí na www.VysokeSkoly.com a www.kampomaturite.cz

V listopadu a na začátku prosince lze navštívit dny otevřených dveří na více než 30 veřejných a státních školách a fakultách např.: 12. 11. pořádá akademický den Ostravská univerzita, 22. 11. otvírají své dveře všechny fakulty České zemědělské univerzity v Praze, 22. a 23. 11. pak Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Informační den Univerzity Karlovy se koná 23. 11., ve stejný den lze navštívit celouniverzitní den otevřených dveří Technické univerzity v Liberci6. a 7. 12. probíhá veletrh Středoškolák, vysokoškolák a ProJob na ostravském výstavišti Černá louka.

 

1. 11. 2019

Na stránkách www.scio.cz najdete v záložce Magazíny a newslettery ke stažení i k přečtení aktuální (listopadový) newsletter pro maturanty “Jak na VŠ“. Zároveň na těchto stránkách získáte informace a termíny konání Národních srovnávacích zkoušek (NSZ), které některé univerzity a fakulty požadují složit v rámci přijímacího řízení na VŠ.

První termín NSZ již 7. 12. 2019.

Hlídejte si termíny a připravujte se na zkoušky průběžně!!!

 

25. 10. 2019

Prosím žáky 4. ročníků, kteří mají objednaný termín vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně (jedná se o vyšetření a posudek k úpravě maturitní zkoušky), aby si pro požadovaný dotazník chodili alespoň týden před termínem vyšetření.  Dotazník pro pedagogicko-psychologickou poradnu vyplňuje výchovný poradce a učitelé českého jazyka (event. cizího jazyka) a z časových důvodů nelze vyplňovat dotazník na počkání.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Hana Prášková

 

25.10. 2019

VOŠ sociálně právní (Praha), zve žáky 3. a 4. ročníků na projektové dny, které se konají:

13. 11. 2019 od 13:00 h

14. 11. 2019 od 9:00 h a od 13:00 h

Těšit se můžete na tato témata: lidé a sociální situace, náhled do světa seniorů, domácí násilí a lidská práva, mentální mapy, arteterapie, paradigmata, pozvání do světa psychologie, nauč se pomoci, prevence soc.patologických jevů aj.

Více informací na: www.vossp.cz

 

18. 10. 2019

Zajímavá stránka pro všechny, kteří mají psychické problémy spojené s náročným studiem, potíže v osobním životě, potýkají se s duševní nemocí nebo jen se strachem
a úzkostí.

“Neziskovka” Nevypusť duši. Pořádají informační workshopy pro středoškoláky v Česku i na Slovensku, mají rozhovory na Youtube, spolupracují s Národním ústavem duševního zdraví
a s organizacemi jako jsou Green Doors, Práh či Anabell.

Na jejich stránkách jsou k dispozici i kontakty na různé pomáhající instituce (linky důvěry, krizová centra, svépomocné skupiny, centra duševního zdraví, organizace pomáhající lidem s duševním onemocněním aj.). Instituce jsou rozděleny podle věku klientů nebo podle typu problematiky.

Nevypusť Duši, z.s. 

www.nevypustdusi.cz

☎ Telefon: +420 777 215 288 (PO – PÁ: 9.00 – 17.00)

✉ Email: info@nevypustdusi.cz

 

15. 10. 2019

Během podzimních prázdnin se můžete zúčastnit projektu “Vysoká škola nanečisto” Univerzity Mikuláše Koperníka. Prostřednictvím přednášek, které připravují vysokoškolští studenti, se dozvíte zajímavé informace
z různých oborů a zároveň budete mít příležitost mluvit s lidmi, kteří konkrétní fakulty již navštěvují.

Více se o této akce dozvíte na stránkách www.univerzitamk.cz

 

15.10.2019

V současné době probíhá kariérové poradenství pro žáky 4. ročníků. V případě Vašeho zájmu je možné, domluvit si se mnou termín individuální konzultace.

Mgr. Hana Prášková

 

14. 10. 2019

Milí studenti,

v této záložce budou zveřejňovány informace o podávání přihlášek na VOŠ a VŠ, nabídky práce od zaměstnavatelů, termíny NSZ (Národní srovnávací zkoušky), pozvánky na dny otevřených dveří ve školách
a další důležité informace k Vaší pomaturitní kariéře.

 

Mgr. Hana Prášková

výchovný poradce