Home » Akce školy » Na skok do Anglie

Který obor?

Nemůžete se rozhodnout, který obor studovat?

Otestujte se! Naše Kalkulačka oborů Vám poradí.

Rubriky

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Na skok do Anglie

Od 4. do 9. května si žáci naší školy užívali zájezd do Anglie a současně poznávali památky i trénovali svou angličtinu při pobytu v rodinách.

Přeplavili jsme se z Calais do Doveru trajektem a navštívili Londýn. Prohlídka začala v parku Greenwich, u známé hvězdárny a nultého poledníku s výhledem na město. Lodí jsme se přeplavili k Tower Bridge a prohlédli si Tower. Při tom jsme si dali fish and chips a zmrzlinu a také viděli (dokonce několikrát), jak se zvedá most pro průjezd lodí.

Prošli jsme si City a prohlédli katedrálu sv. Pavla, kde jsme si vyšlapali více než 600 schodů, abychom si užili výhled na město. Temži jsme přešli přes Millenium Bridge (který většina zná z filmů o Harry Potterovi) a po druhém břehu jsme pokračovali zpět k Tower Bridge.  Přespávali jsme v rodinách, kde nás čekala večeře, ráno pak snídaně a balíček na cestu. Leckomu z nás se podařilo v rodině konverzovat anglicky. V neděli jsme přejeli na královský hrad Windsor a poté do univerzitního města Cambridge. Tam jsme si město prohlédli i z vody – plavili jsme se po řece Cam mezi kolejemi univerzity.

V pondělí jsme vyrazili na procházku po útesech Beachy Head a prohlédli přímořské město Brighton. Zde byl čas i na nákupy a opět fish and chips či zmrzlinu.

Poslední den návštěvy jsme strávili opět v Londýně, tentokrát jsme navštívili Natural History Museum, poté se prošli okolo Buckinghamského paláce a přes St. James park došli na Trafalgar square a pokračovali na Piccadilly circus. Tady jsme ještě vyřídili poslední nákupy suvenýrů, dárků a jídla na cestu domů. Tento den jsme cestovali po městě metrem, což bylo pro některé z nás trochu dobrodružství, zvláště cesta k autobusu na stanici North Greenwich v době dopravní špičky. Ale vše jsme bezpečně zvládli a nastoupili na dlouhou cestu domů, kam jsme přijeli ve středu v 16 hodin.

Anglie2018-prezentace

Dny otevřených dveří

  • Středa 12. 12. 2018
  • Čtvrtek 10. 1. 2019
  • Pondělí 28. 1. 2019
  • vždy od 14 do 17 hodin

    Přehlídka středních škol v Kulturním domě Karlov v Benešově ve středu 14. 11. 2018

Logo školy

Zřizovatel školy

Projekt

Projekt Vzděláním ke kvalitě je spolufinancován Evropskou unií.

Sociální partner školy

RSS

Nastavte si RSS kanál příspěvků z našeho webu a nepřijdete o zajímavé informace o dění ve škole

Návod