Home » Akce školy » Na skok do Anglie

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Rubriky

Na skok do Anglie

Od 4. do 9. května si žáci naší školy užívali zájezd do Anglie a současně poznávali památky i trénovali svou angličtinu při pobytu v rodinách.

Přeplavili jsme se z Calais do Doveru trajektem a navštívili Londýn. Prohlídka začala v parku Greenwich, u známé hvězdárny a nultého poledníku s výhledem na město. Lodí jsme se přeplavili k Tower Bridge a prohlédli si Tower. Při tom jsme si dali fish and chips a zmrzlinu a také viděli (dokonce několikrát), jak se zvedá most pro průjezd lodí.

Prošli jsme si City a prohlédli katedrálu sv. Pavla, kde jsme si vyšlapali více než 600 schodů, abychom si užili výhled na město. Temži jsme přešli přes Millenium Bridge (který většina zná z filmů o Harry Potterovi) a po druhém břehu jsme pokračovali zpět k Tower Bridge.  Přespávali jsme v rodinách, kde nás čekala večeře, ráno pak snídaně a balíček na cestu. Leckomu z nás se podařilo v rodině konverzovat anglicky. V neděli jsme přejeli na královský hrad Windsor a poté do univerzitního města Cambridge. Tam jsme si město prohlédli i z vody – plavili jsme se po řece Cam mezi kolejemi univerzity.

V pondělí jsme vyrazili na procházku po útesech Beachy Head a prohlédli přímořské město Brighton. Zde byl čas i na nákupy a opět fish and chips či zmrzlinu.

Poslední den návštěvy jsme strávili opět v Londýně, tentokrát jsme navštívili Natural History Museum, poté se prošli okolo Buckinghamského paláce a přes St. James park došli na Trafalgar square a pokračovali na Piccadilly circus. Tady jsme ještě vyřídili poslední nákupy suvenýrů, dárků a jídla na cestu domů. Tento den jsme cestovali po městě metrem, což bylo pro některé z nás trochu dobrodružství, zvláště cesta k autobusu na stanici North Greenwich v době dopravní špičky. Ale vše jsme bezpečně zvládli a nastoupili na dlouhou cestu domů, kam jsme přijeli ve středu v 16 hodin.

Anglie2018-prezentace

Logo školy

Zřizovatel školy

Projekt

Projekt Vzděláním ke kvalitě je spolufinancován Evropskou unií.

Sociální partner školy

RSS

Nastavte si RSS kanál příspěvků z našeho webu a nepřijdete o zajímavé informace o dění ve škole

Návod