Home » Akce školy » Na skok do Anglie

Pro uchazeče

Dny otevřených dveří již skončily, ale pokud máte zájem školu navštívit, kontaktujte nás.
Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Na skok do Anglie

Od 4. do 9. května si žáci naší školy užívali zájezd do Anglie a současně poznávali památky i trénovali svou angličtinu při pobytu v rodinách.

Přeplavili jsme se z Calais do Doveru trajektem a navštívili Londýn. Prohlídka začala v parku Greenwich, u známé hvězdárny a nultého poledníku s výhledem na město. Lodí jsme se přeplavili k Tower Bridge a prohlédli si Tower. Při tom jsme si dali fish and chips a zmrzlinu a také viděli (dokonce několikrát), jak se zvedá most pro průjezd lodí.

Prošli jsme si City a prohlédli katedrálu sv. Pavla, kde jsme si vyšlapali více než 600 schodů, abychom si užili výhled na město. Temži jsme přešli přes Millenium Bridge (který většina zná z filmů o Harry Potterovi) a po druhém břehu jsme pokračovali zpět k Tower Bridge.  Přespávali jsme v rodinách, kde nás čekala večeře, ráno pak snídaně a balíček na cestu. Leckomu z nás se podařilo v rodině konverzovat anglicky. V neděli jsme přejeli na královský hrad Windsor a poté do univerzitního města Cambridge. Tam jsme si město prohlédli i z vody – plavili jsme se po řece Cam mezi kolejemi univerzity.

V pondělí jsme vyrazili na procházku po útesech Beachy Head a prohlédli přímořské město Brighton. Zde byl čas i na nákupy a opět fish and chips či zmrzlinu.

Poslední den návštěvy jsme strávili opět v Londýně, tentokrát jsme navštívili Natural History Museum, poté se prošli okolo Buckinghamského paláce a přes St. James park došli na Trafalgar square a pokračovali na Piccadilly circus. Tady jsme ještě vyřídili poslední nákupy suvenýrů, dárků a jídla na cestu domů. Tento den jsme cestovali po městě metrem, což bylo pro některé z nás trochu dobrodružství, zvláště cesta k autobusu na stanici North Greenwich v době dopravní špičky. Ale vše jsme bezpečně zvládli a nastoupili na dlouhou cestu domů, kam jsme přijeli ve středu v 16 hodin.

Anglie2018-prezentace

Projekt

Projekt Vzděláním ke kvalitě je spolufinancován Evropskou unií.

Sociální partner školy

Katalog škol