Home » Akce školy » Po stopách zločinu – workshop

Pro uchazeče

Dny otevřených dveří již skončily, ale pokud máte zájem školu navštívit, kontaktujte nás.
Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Po stopách zločinu – workshop

Dne 6. června si studenti oboru veřejnosprávní činnost a sociální činnost vyzkoušeli práci kriminalistů. Výuka trestního práva byla totiž vyučována na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Hned u vstupu na nás čekaly lektorky, které nás zavedly na místo, kde byl „spáchán trestný čin vraždy“. Studenti si nejprve vytyčený prostor prohlédli a popsali, jak správně postupovat v případě, že se v takové situaci reálně ocitnou. Poté si dobrovolníci oblékli ochranné oblečení: návleky na boty, roušku, kombinézu a gumové rukavice, zajistili místo činu, označili důkazy a sejmuli otisky prstů. Pak měli poslat vzorky nalezené „krve“ a zajištěné důkazy z místa činu  do laboratoře k dalšímu zkoumání. Vše se jim povedlo na jedničku a od organizátorek sklidili velkou pochvalu. V druhé části workshopu nám lektorky předaly mnoho informací o daktyloskopii a využití DNA jako důkazního prostředku. Všichni si sejmuli své otisky prstů a izolovali vlastní DNA, kterou si mohli v ampulce odnést domů.

Workshop byl velmi zajímavý a mnohé studenty inspiroval, čemu se dál po složení maturitní zkoušky věnovat. Vždyť už řada našich absolventů úspěšně studuje kriminalistiku na vysokých školách.

Plni dojmů jsme se ještě přesunuli do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty, kde jsme den zakončili výstavou kaktusů a příjemným posezením ve stínu okrasných dřevin a palem.

 

Projekt

Projekt Vzděláním ke kvalitě je spolufinancován Evropskou unií.

Sociální partner školy

Katalog škol