fbpx

Home » Předměty » Praktické hodiny pečovatelství

Pro uchazeče

Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Přijímací řízení 2022

Podmínky přijímacího řízení pro rok 2022 budou zveřejněny v lednu 2022. Zatím se můžete podívat, jak to vypadalo v roce 2021.

Dny otevřených dveří

Středa 8. 12. 2021

Čtvrtek 20. 1. 2022

Úterý 8. 2. 2022

vždy od 14:00, 15:00 a 16:00

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Praktické hodiny pečovatelství

Ve 3. ročníku oboru sociální činnost proběhly na přelomu května a června praktické hodiny pečovatelství. Žáci se pod vedením paní učitelky Mgr. Martiny Pacovské seznámili se standardním a speciálním lůžkem a se zásadami úpravy lůžka. Každý žák si sám vyzkoušel vlastní postup převlékání lůžka a fyzicky náročný výkon úpravy lůžka s klientem.

Další praktické hodiny pečovatelství byly věnovány měření fyziologických funkcí. Žáci si měřili tělesnou teplotu, krevní tlak, pulz a dech. Paní učitelka Pacovská přinesla do hodiny různé druhy teploměrů (digitální, bezkontaktní, rtuťový skleněný, …), se kterými si žáci měřili svoji tělesnou teplotu. Pak si vzájemně měřili pulz pohmatem na vřetenní tepně, poslechem pomocí fonendoskopu a také sledovali pulz pomocí monitoru. Na závěr si žáci nacvičili měření krevního tlaku pomocí tonometru a manžety. Jednodušší a rychlejší bylo pro žáky měření krevního tlaku pomocí digitálního tonometru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekty EU

Naše škola se stala partnerem projektu Středočeského kraje: Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.

Logo IKAP

Projekt Do Evropy na zkušenou je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus.

Projekt Vzděláním ke kvalitě II je spolufinancován Evropskou unií.

Škola je partnerem projektu DIGI učitel – CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/001235

Sociální partner školy

Katalog škol