fbpx

Home » Akce školy » Setkání 1.VC se studenty z Lotyšska

Pro uchazeče

Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Přijímací řízení 2021

Dny otevřených dveří

proběhly online, pokud máte ještě zájem o další informace o škole, můžete psát na školní e-mail: sosbn@sosbn.cz nebo zavolat na číslo: 317 723 084.

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Setkání 1.VC se studenty z Lotyšska

Prváci oboru veřejnosprávní činnost spolupracují v rámci projektu „Kalendář přátelství“ s lotyšskou školou v Saldusu už od září tohoto školního roku. Na úterý 30. března jim vyučující ruského jazyka J. Uhrová a L. Sumlaninova naplánovaly první společný meeting.  Přihlašování do on-line prostředí bylo provázeno napětím, očekáváním, trochu i obavami. Setkání ale od prvního okamžiku probíhalo ve velmi milé a přátelské atmosféře.

Paní učitelky meeting zahájily a sdělily pár slov o sobě. Pak už slovo dostali postupně všichni studenti. Pozdravili se, představili ostatním, řekli své zájmy, oblíbené předměty a zodpověděli položené otázky. Poté se všichni vzájemně učili vyslovovat některá slova ve svém jazyce. Při této aktivitě bylo velmi zajímavé zjišťovat rozdíly mezi češtinou, ruštinou a lotyštinou. Závěrem meetingu si pro nás připravili středoškoláci z Lotyšska krásnou prezentaci o městě Saldus. Dozvěděli jsme se informace o jejich městě, erbu, nové moderní budově hudby a umění i o původu názvu jejich města. Čas utekl velmi rychle, tak jak to při příjemných setkáních bývá. Všichni opouštěli meeting s hezkým pocitem příjemně stráveného času s našimi lotyšskými přáteli i s radostným zjištěním, že se již rusky dorozumí.

Projekty EU

Naše škola se stala partnerem projektu Středočeského kraje: Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.

Logo IKAP

Projekt Do Evropy na zkušenou je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus.

Projekt Vzděláním ke kvalitě II je spolufinancován Evropskou unií.

Škola je partnerem projektu DIGI učitel – CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/001235

Sociální partner školy

Katalog škol