Home » Akce školy » Zájezd Belgie a rozkvetlé Holandsko

Pro uchazeče


Dny otevřených dveří již skončily, ale pokud máte zájem školu navštívit, kontaktujte nás.
Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Zájezd Belgie a rozkvetlé Holandsko

Sešli jsme se plni očekávání v úterý 23. dubna u školy, kam za chvilku dorazil autobus s milou průvodkyní Šárkou. Rychle jsme naložili zavazadla a vyjeli. Cesta pěkně ubíhala a každý z nás se snažil alespoň na chvíli usnout, aby měl energii na další den.

V 7 hodin ráno jsme byli v Bruselu, hlavním městě Belgie. Na ulicích se teprve uklízelo, my však hned vyrazili na prohlídku. Navštívili jsme katedrálu sv. Michala a Guduly, prohlédli si sochu bývalého belgického krále Baudouina i náměstí Grande Palace, které je považováno za jedno z nejpůvabnějších v Evropě. Jako správní turisté jsme nevynechali ani symbol Bruselu – sošku čůrajícího chlapečka a dominantu města – Královský palác krále Filipa Belgického.

Po prohlídce města jsme si rozšířili své vědomosti o Evropské unii návštěvou Parlamentária a pak návštěvou skutečného Evropského Parlamentu.  Hned u vstupu náš nedočkavý zástup prošel přísnou kontrolou a všechny batůžky byly zrentgenovány. Poté nás čekala beseda s českým úředníkem Evvropského parlamentu a prohlídka hlavního plenárního sálu. Nejvíce nás pochopitelně zajímali aktuální volby a odchod Velké Británie z EU. Panoramatickým výhledem na Brusel z nejvyšší koule Atomia jsme se s hlavním městem Belgie rozloučili.

Rádi jsme usedli do autobusu k asi hodinovému přejezdu do malebného městečka Bruggy na severozápadě Belgie. Toto město, díky svým vodním kanálům, připomíná Benátky. A nás čekala krásná večerní plavba na člunu po spletitých kanálech a poté procházka spojená s ochutnávkou belgických vaflí a nákupem čokoládových pralinek.

Ve čtvrtek ráno jsme po snídani vyrazili do Holandska. Hned v autobusu jsme se od průvodkyně dozvěděli, že správně máme říkat Nizozemsko, nebo Nizozemské království, neboť Holandsko je jen provincií. A první zastávkou byl největší květinový park v Evropě Keukenhof, kde na 32 ha kvetlo miliony tulipánů a jiných cibulovin. Nádhera! Fotografiemi jsme nešetřili a s sebou si odvezli jako suvenýr cibule tulipánů. A pak následovalo hlavní město Amsterodam, které lze popsat jako město kol, vodních kanálů, hausbótů, tradičních domů a velmi uvolněné morálky. A my ještě přidáváme – pořádné spršky. Zastihl nás jediný déšť našeho zájezdu, ale tak silný, že jsme uschli až na pokojích.

Poslední den našeho putování začal brzy ráno burzou květin v Aalsmeeru. Na vlastní oči jsme viděli, jak se prodávají květiny do celého světa. Za 1 minutu se zde prodalo až 60 000 květin. Poté jsme přejeli do Alkmaaru, kde se konaly slavné sýrové trhy holandské Goudy. Ve městě se nachází mnoho památek, a tak kdo chtěl, mohl si je po skončení trhů prohlédnout nebo se projít mezi poklidnými grachty a dokoupit dárky. Závěrečným bodem našeho zájezdu byl skanzen Zaanse Schan s typickými dřevěnými domy, mlýny a dílnami na výrobu dřeváků a sýrů. Příjemně unaveni, ale plni krásných dojmů a zážitků jsme se vrátili domů. Tenhle zájezd se opravdu vydařil.

 

 

Projekt

Projekt Vzděláním ke kvalitě je spolufinancován Evropskou unií.

Sociální partner školy

Katalog škol