1. místo v EPAS pro 3.VC + ocenění “Vyslanecká škola Evropského parlamentu”

Studenti 3. ročníku oboru veřejnosprávní činnost se ve školním roce 2022/23  aktivně zapojili do programu EPAS – Vyslanci Evropského parlamentu. Záměrem projektu nebylo pouze naučit se fakta o EU, ale ukázat, co evropské občanství znamená v každodenním životě.  Připravili pro své spolužáky aktivity, workshopy, kvízy a přednášky na evropská témata, debatovali s europoslanci a jinými zajímavými hosty, organizovali exkurze a navštěvovali MŠ, ZŠ a domovy seniorů, kde šířili informace o EU.

Dne 26. 6. 2023 se na Novoměstské radnici v Praze konala slavnostní ceremonie spojená s vyhlášením výsledků. Po zahájení prezentovali žáci 12 vybraných škol ČR své aktivity. Práci našeho týmu představily studentky Karolína Pilátová a Kristýna Bruzlová. Poté následovala diskuze s europoslankyní Veronikou Vrecionovou.

A pak už nastal zlatý hřeb – vyhlášení výsledků. Tým junior vyslanců naší SOŠ a SZŠ  se umístil na 1. místě a vyhrál pro celou třídu cestu do Štrasburku spojenou s návštěvou Evropského parlamentu. Z rukou europoslankyně jsme pak pro naši školu převzali certifikát „VYSLANECKÁ ŠKOLA EVROPSKÉHO PARLAMENTU”. Toto prestižní ocenění  a získané zlato je důkazem, že naše škola obstála v konkurenci škol celé ČR na výbornou a zařadila se tak do sítě Vyslaneckých škol EP v Evropské unii. Děkuji celému týmu junior vyslanců oboru veřejnosprávní činnost za jejich elán, píli, nápady a pracovitost.