fbpx

Home » Pro uchazeče » Zkušenosti studentů a absolventů

Pro uchazeče

Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?


Přijímací řízení 2022

Byly aktualizovány podmínky přijímacího řízení pro školní rok 2022/23

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Zkušenosti studentů a absolventů

Jakub Šanda – Veřejnosprávní činnost

Mým snem je stát se státním zástupcem nebo soudcem. O tomto mě přesvědčil také obor Veřejnosprávní činnost, který jsem v roce 2018 úspěšně absolvoval.

Na Západočeské univerzitě, oboru Právo a právní věda (kde aktuálně studuji) nejvíce využívám předmět právo, které jsem se zde kvalitně naučil a velice mi při mém současném studiu pomáhá. Okrajově potřebuji znalosti z veřejné správy nebo ekonomiky.

Jsem velice rád, že jsem šel na SOŠ s SZŠ Benešov studovat, protože mě na moje budoucí povolání připravila lépe, než jakákoliv jiná střední škola nebo gymnázium.

Zuzana Kočová – Sociální činnost

S výběrem střední školy jsem byla vždy spokojená. Věděla jsem, co by mě v životě bavilo za práci, takže jsem v podstatě měla hned jasno. Začala jsem zde studovat obor Sociální činnost.Všechna moje očekávání od nabízeného oboru se vyplnila. Nyní v této oblasti se vzděláváním nadále pokračuji, studuji na UK.

Učitelé na střední škole jsou velmi vstřícní,ohleduplní a jejich pomoc a podpora byla vždy perfektní. Studenti mají široký výběr nabízených praxí, nebo dokonce mohou v rámci projektů EU vyjet do zahraničí, kde získají spoustu zkušeností či poznají cizí kulturu. Osobně školu všem vřele doporučuji.

Ing. Zdeněk Vaněk, vedoucí oddělení personálního, Národní bezpečnostní úřad – Veřejnosprávní činnost

Citace z dopisu: “Dovolte mi, abych Vám (ale i vašim kolegům na škole) poděkoval za krásné studium na NAŠÍ škole. Byla to skvělá léta (někdy náročná, někdy více pohodová), ale dala mi jasný směr do života. Veřejná správa se prostě stala mou součástí.

Dosáhl jsem zatím nejvyšší mety, které jsem dosáhnout mohl. A to je i nemalým dílem zásluha Vás a celého personálu ve škole, že jste mi dali odpovídající vzdělání.”

Celý dopis

Barbora Cimermanová – Asistent zubního technika

Pro studium tohoto oboru je potřeba hodně trpělivosti a šikovných rukou. Sama mohu  říci, že jsem velmi spokojená.

 

 

 

 

 

Martina Chárová – Praktická sestra

Kladné stránky studia jsou podle mne hlavně tyto:

  • Vstřícný přístup a opora nejen odborných učitelů
  • Exkurze na zajímavá místa
  • Praxe na naší škole probíhají pod odborným dohledem, to znamená, že si vše vyzkoušíte a nikdy na to nebudete sami. Nemusíte mít strach, máte záchytný bod

 

 

Kateřina Víšková – Veřejnosprávní činnost
(Citace z e-mailu) Dobrý den, ráda bych poděkovala za přípravu z práva. Nedávno jsem měla na VŠFS ústní zkoušku z Teorie práva, většina lidí s tím měla velký problém, ale já se učila skoro jen ze zápisků z hodin a maturitních otázek a zkoušku jsem udělala na 1. 🙂

Neměla jsem ani strach ze zkoušení, protože jsem si říkala, že víc připravená snad být nemůžu. Takže děkuji za přípravu, myslím že mi to strašně moc pomohlo. 

Projekty EU

Naše škola se stala partnerem projektu Středočeského kraje: Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.

Logo IKAP

Projekt Do Evropy na zkušenou je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus.

Projekt Vzděláním ke kvalitě II je spolufinancován Evropskou unií.

Ve škole probíhá Doučování žáků škol – jako realizace národního plánu obnovy.

Škola je partnerem projektu DIGI učitel – CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/001235

Sociální partner školy

Katalog škol