fbpx

Home » Pro uchazeče » Proč studovat tuto školu?

Pro uchazeče

Přijímací řízení 2022

Byly aktualizovány podmínky přijímacího řízení pro školní rok 2022/23

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Proč studovat tuto školu?

Chcete být v životě prospěšní?

Studujte na SOŠ a SZŠ Benešov. Učíme obory, které jsou potřeba a mají smysl.

Můžeš studovat obor Praktická sestra, naučíš se ošetřovat nemocné dospělé i děti, rozumět lidskému tělu a péči o zdraví. Praktickou výuku absolvuješ v benešovské nemocnici, zvládneš odborné výkony (injekce, převazy…) a budeš spolupracovat s lékaři a sestrami.

Můžeš studovat obor Sociální činnost a naučit se pomáhat těm, kteří tvou pomoc potřebují. Budeš moci pečovat o malé děti i staré lidi a dozvíš se více i o výchově a psychologii.

Můžeš studovat obor Veřejnosprávní činnost a naučíš se orientovat v zákonech, psát „všemi deseti“ a vyhotovit smlouvy. Zjistíš, jak probíhá soudní řízení a k čemu slouží jednotlivé úřady a státní instituce. Praxi můžeš absolvovat na úřadech, u policie, v realitní kanceláři i u soudu a u notáře.

Můžeš studovat obor Asistent zubního technika, budeš se učit v zubní laboratoři dokážeš ovládat laboratorní přístroje. Naučíš se vyrábět i opravovat různé druhy zubních náhrad. Budeš rozumět stavbě zubů a péči o jejich zdraví.

6 důvodů, proč studovat zrovna u nás:
 • ODBORNÁ ŠKOLA
  Jsme odborná škola, proto se při výuce postupně setkáváš s praxí a prakticky zaměřené předměty začnou převažovat nad těmi všeobecnými.  Studenti všech oborů jezdí na odborné exkurze nebo výstavy, určitě uvidíš mnoho míst a zařízení, která souvisí s tvým vybraným oborem. Získáš kvalitní vzdělání v oboru, budeš se učit odborné předměty a absolvuješ odbornou praxi.
 • DOBRÉ ZÁZEMÍ
  Budeš se učit v moderních a dobře vybavených odborných a počítačových učebnách nebo ve školní zubní laboratoři.
 • ŠIROKÉ UPLATNĚNÍ
  Po složení maturitní zkoušky máš široké možnosti uplatnění. O práci se bát nemusíš. A pokud chceš, můžeš po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole.
 • ODBORNĚ ZDATNÍ UČITELÉ
  Budou tě učit odborně vzdělaní učitelé, kteří mají praxi a zkušenosti.
 • PRAKTICKÁ VÝUKA JAZYKŮ
  Znalost cizích jazyků si procvičíš při zájezdech do zahraničí a při komunikaci s mladými lidmi ze zahraničních partnerských škol a organizací.
 • DOBRÉ VZTAHY
  Záleží nám na tom, aby se naši studenti cítili dobře. Proto pořádáme na začátku studia adaptační kurz, při kterém se seznámíte se svými novými spolužáky, dozvíte se více o škole, učitelích i o sobě. Také nabízíme služby školního poradenského pracoviště a pořádáme společné akce, jako třeba Vánoční kavárnu, Maturitní ples nebo projektové dny.
Europass

Naši absolventi získávají spolu s maturitním vysvědčením EUROPASS, kterým úroveň svého vzdělání mohou dokladovat v zahraničí (ISCED 3A) a tím se jim otevírají dveře ke studiu a práci v Evropské unii. Cílem je usnadnit v celé Evropě mobilitu studentů a pracovníků, uznávání kvalifikací získaných odborným vzděláváním v různých zemích EU a přispět tím k jejich větší profesní integraci na evropském trhu práce.

EUROPASS

 • pomáhá absolventům, aby jejich kvalifikace, dovednosti a schopnosti byly srozumitelné celé Evropě
 • popisuje vzdělání, znalosti, pracovní zkušenosti a ostatní dovednosti a schopnosti jeho držitele
 • usnadňuje komunikaci mezi zaměstnavateli a uchazeči o práci, studenty a vzdělávacími institucemi v zemích EU a Evropského hospodářského prostoru
Informace o jednotlivých oborech

 

 

 

Projekty EU

Škola získala akreditaci v programu Erasmus+, díky níž bude moci pořádat odborné stáže a kurzy v zahraničí pro žáky i učitele.

Projekt Profesní rozvoj učitelů a rozvoj odborné výuky Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy Benešov je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus. Učitelé školy díky němu absolvují kurzy a odborné stáže v zahraničí.

Projekt Do Evropy na zkušenou je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus. Žáci školy díky němu absolvovali zahraniční odborné stáže v Londýně a Dublinu.

Naše škola se stala partnerem projektu Středočeského kraje: Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.

Logo IKAP

 

Ve škole probíhá Doučování žáků škol – jako realizace národního plánu obnovy.

Škola je partnerem projektu DIGI učitel – CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/001235

Sociální partner školy

Katalog škol