fbpx

Home » Pro uchazeče » Proč studovat tuto školu?

Pro uchazeče

Rozhodujete se, který obor naší školy si vybrat?

Dny otevřených dveří

Středa 8. 12. 2021

Úterý 18. 1. 2022

Úterý 8. 2. 2022

vždy od 14:00, 15:00 a 16:00

Přijímací řízení 2022

Podmínky přijímacího řízení pro rok 2022 budou zveřejněny v lednu 2022. Zatím se můžete podívat, jak to vypadalo v roce 2021.

Zřizovatel školy

Logo školy

Škola udržitelného rozvoje

Certifikat

Proč studovat tuto školu?

Chcete být v životě prospěšní?

Studujte na SOŠ a SZŠ Benešov. Učíme obory, které jsou potřeba a mají smysl.

Můžeš studovat obor Praktická sestra, naučíš se ošetřovat nemocné dospělé i děti, rozumět lidskému tělu a péči o zdraví. Praktickou výuku absolvuješ v benešovské nemocnici, zvládneš odborné výkony (injekce, převazy…) a budeš spolupracovat s lékaři a sestrami.

Můžeš studovat obor Sociální činnost a naučit se pomáhat těm, kteří tvou pomoc potřebují. Budeš moci pečovat o malé děti i staré lidi a dozvíš se více i o výchově a psychologii.

Můžeš studovat obor Veřejnosprávní činnost a naučíš se orientovat v zákonech, psát „všemi deseti“ a vyhotovit smlouvy. Zjistíš, jak probíhá soudní řízení a k čemu slouží jednotlivé úřady a státní instituce. Praxi můžeš absolvovat na úřadech, u policie, v realitní kanceláři i u soudu a u notáře.

Můžeš studovat obor Asistent zubního technika, budeš se učit v zubní laboratoři dokážeš ovládat laboratorní přístroje. Naučíš se vyrábět i opravovat různé druhy zubních náhrad. Budeš rozumět stavbě zubů a péči o jejich zdraví.

6 důvodů, proč studovat zrovna u nás:
 • ODBORNÁ ŠKOLA
  Jsme odborná škola, proto se při výuce postupně setkáváš s praxí a prakticky zaměřené předměty začnou převažovat nad těmi všeobecnými.  Studenti všech oborů jezdí na odborné exkurze nebo výstavy, určitě uvidíš mnoho míst a zařízení, která souvisí s tvým vybraným oborem. Získáš kvalitní vzdělání v oboru, budeš se učit odborné předměty a absolvuješ odbornou praxi.
 • DOBRÉ ZÁZEMÍ
  Budeš se učit v moderních a dobře vybavených odborných a počítačových učebnách nebo ve školní zubní laboratoři.
 • ŠIROKÉ UPLATNĚNÍ
  Po složení maturitní zkoušky máš široké možnosti uplatnění. O práci se bát nemusíš. A pokud chceš, můžeš po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole.
 • ODBORNĚ ZDATNÍ UČITELÉ
  Budou tě učit odborně vzdělaní učitelé, kteří mají praxi a zkušenosti.
 • PRAKTICKÁ VÝUKA JAZYKŮ
  Znalost cizích jazyků si procvičíš při zájezdech do zahraničí a při komunikaci s mladými lidmi ze zahraničních partnerských škol a organizací.
 • DOBRÉ VZTAHY
  Záleží nám na tom, aby se naši studenti cítili dobře. Proto pořádáme na začátku studia adaptační kurz, při kterém se seznámíte se svými novými spolužáky, dozvíte se více o škole, učitelích i o sobě. Také nabízíme služby školního poradenského pracoviště a pořádáme společné akce, jako třeba Vánoční kavárnu, Maturitní ples nebo projektové dny.
Europass

Naši absolventi získávají spolu s maturitním vysvědčením EUROPASS, kterým úroveň svého vzdělání mohou dokladovat v zahraničí (ISCED 3A) a tím se jim otevírají dveře ke studiu a práci v Evropské unii. Cílem je usnadnit v celé Evropě mobilitu studentů a pracovníků, uznávání kvalifikací získaných odborným vzděláváním v různých zemích EU a přispět tím k jejich větší profesní integraci na evropském trhu práce.

EUROPASS

 • pomáhá absolventům, aby jejich kvalifikace, dovednosti a schopnosti byly srozumitelné celé Evropě
 • popisuje vzdělání, znalosti, pracovní zkušenosti a ostatní dovednosti a schopnosti jeho držitele
 • usnadňuje komunikaci mezi zaměstnavateli a uchazeči o práci, studenty a vzdělávacími institucemi v zemích EU a Evropského hospodářského prostoru
Informace o jednotlivých oborech

 

 

 

Projekty EU

Naše škola se stala partnerem projektu Středočeského kraje: Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje.

Logo IKAP

Projekt Do Evropy na zkušenou je financován z programu Evropské unie Erasmus Plus.

Projekt Vzděláním ke kvalitě II je spolufinancován Evropskou unií.

Škola je partnerem projektu DIGI učitel – CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/001235

Sociální partner školy

Katalog škol